Çipsiz Papara Kart ile Para Çekilir mi?

Makaleler
8
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
İninal'in kestiği komisyonlardan bıktığım için çipsiz bir papara kart aldım. Çoğunlukla yurtdışı alışverişi yapıyorum. Aylık komisyon kesmiyor, alışverişlerde komisyon yok, yüklerken komisyon yok diye okudum doğru mudur?

Aylık 1 TL kullanım ücreti bulunuyor. Para yüklemesi yaparken Akbank ATM'sini kullanırsanız herhangi bir ücret ödemezsiniz. Papara manyetik kartınızı kullanarak para çekme işlemi yapamazsınız fakat 1 TL ödeyerek kendi adınıza kayıtlı banka hesabınız varsa havale ile paranızı alabilirsiniz. Kendi adınıza banka hesabınız yoksa yakınınız adına açılmış papara hesabından yakınınız banka hesabını havale ile çekim işlemi yapabilirsiniz.

Aylık 1 TL kullanım ücreti bulunuyor. Para yüklemesi yaparken Akbank ATM'sini kullanırsanız herhangi bir ücret ödemezsiniz. Papara manyetik kartınızı kullanarak para çekme işlemi yapamazsınız fakat 1 TL ödeyerek kendi adınıza kayıtlı banka hesabınız varsa havale ile paranızı alabilirsiniz. Kendi adınıza banka hesabınız yoksa yakınınız adına açılmış papara hesabından yakınınız banka hesabını havale ile çekim işlemi yapabilirsiniz.
Boşa almışım desene:). Çipli karta başvurayım o zaman para çekme özelliğine de ihtiyacım var. Para çekerken herhangi bir sınır bulunuyor mu peki?

Peki tamamen her yönden ücret kesmeyen bir banka kartı var mı? Yaşım 16 normal banka kartı vermezler.
Bu kullandığın kartlar ön ödemeli kart, banka kartı değil. Aileniz ile giderek 18 yaş altına Garanti bankasında hesap açabilirsiniz. İnternet alışverişi ve mobil uygulama konusunda Garanti bankası 18 yaş altını kısıtlamıyor. Yakınız adına Enpara veya Cepteteb hesabı açmaya ikna edebilirseniz daha iyi olur. Tüm normal bankacılık işlemlerini ücretsiz şekilde yapmanıza olanak sağlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı