Çirkin hissediyorum

judge0

Decapat
Daha fazla  
Boyum 1.80 yasım saçım kumral gözüm yeşil. 16 yaşındayım ve sakalım yok. Kimle konuştuysam küçük gösteriyorsun diyorlar bu özelliklere baktığınızda vay anasını şunlara bak falan diyebilirsiniz ama tipim yok galiba. Hangi kızla konuştuysam ret yedim. Bu durum inanılmaz bir şekilde öz güven kırıyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Boyum 1.80 yasım saçım kumral gözüm yeşil. 16 yaşındayım ve sakalım yok. Kimle konuştuysam küçük gösteriyorsun diyorlar bu özelliklere baktığınızda vay anasını şunlara bak falan diyebilirsiniz ama tipim yok galiba. Hangi kızla konuştuysam ret yedim. Bu durum inanılmaz bir şekilde öz güven kırıyor. Ne yapmamı önerirsiniz?
Seni sevecek insan kaşını,gözünü,huyunu değil; varlığını sevmeli. Tabii ki de böyle denildi diye kendini bırakma. Kişisel bakım her zaman önemli hem sağlığın hem de kendin için. Çirkin insan diye bir şey yoktur. Bakımsız insan vardır. Ve "çirkin insanları sevmiyorsunuz, neden bu kadar kötüsünüz" arkadaşlar yoo böyle bişey. Bakımsızı kimse sevmez. Çünkü kendine bakmayan bu hayatta hiçbir şeye bakmaz. Velhasıl kelam kendine bakmayı ihmal etme ve kendine karşı kırıcı olup, özgüvenini alçaltma. Ki zaten "kendime bakıyorum" diyorsan o seni redddenler seni gerçekten sevmemişlerdir. Ki zaten hiçbir insanın aşık olmadığı sürece "sevgilim olsun" derdi olmamalı.

@judge0 spor yapman olabilir kendi deneyimlerimden bunu söylebilirim bunun dışı hayat türk dizisi değil sizin içinizi sevmesi gibi bir şey genelde olmuyor zaten. Boşa özgüven vermeye çalışıyor yukarıda yazanlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı