Çözüm Cities: Skylines The Game Crashed hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OrhanBen

Decapat
Daha fazla  
RAM
3200 mhz ddr4 laptop ram
Ekran kartı
GTX 1650Tİ mobil
Arkadaşlar, Cities Skylines oyununu yeni edindim, böyle bir hata aldım. Hatamı çözdüm, size destek olsun diye de konu açıyorum, umarım işinize yarar, teşekkürler.

Hatayı iki farklı yoldan anlatacağım, birincisi Steam sürümü için, birisi oyunu gayrımeşru yollardan edinenler için. Çözümler:
Steam:
1-
Steam kütüphanemizi açıyoruz.
2- Soldaki panelden Cities Skylines isimli oyunu bulup sağ tıklıyoruz, özellikleri açıyoruz.
3- Genelden>Başlatma seçeneklerine gelip oradaki konsola "-Force-D3D9" yazıyoruz.
Steam yolu budur.

Gayrımeşru yol:
-
Oyunun dosyalarından "steam_api64.dll" dosyasını sizin virüs programınız veya Windows Defender kaldırır. Bunun için:
1- Oyunu kaldırın ve baştan kurun, kurarken Defender ve virüs programınızı devre dışı bırakın. Kurduktan sonra oyuna ilk girişinizde sıkıntı olmayabilir, olabilir de. Sonrasında illaki hata verecek. Verdiğinde:
2- Arama kısmına "Virüs ve tehdit koruması" yazıp giriyoruz.
3- Koruma geçmişine giriyoruz.
4- En altta "Tehdit karantinaya alındı" yazar. Oraya tıklıyoruz.
5- Sağ altta bulunan "Eylemler"e basıp geri yükle seçeneğini seçiyoruz.
Artık orada "Tehdit kaldırıldı veya geri yüklendi yazacak. Oyununuza rahatça girip oynayabilirsiniz.

Bonus Türkçe Yama:
Link

Size son bir ricam: Arkadaşlar durumunuz varsa oyunları gayrımeşru yollardan edinmeyin, şimdi durumunuz yoksa olunca alın. Zira bu oyunlar için emek veriliyor, teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı