Çizgi film nasıl yapılır?

TAHTALI

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. Basit mantık olarak çizgi film resimlerin art arda koyulmasıyla oluşturulur.
Yaklaşık 4 seneden beri arkadaşlarımla birlikte çizgi roman yapıyoruz ve uzun bir süredir bunları çizgi filme dökme planımız var. Daha dogrusu çizgi romanlarımız çizgi filmin taslagı halinde bir kosede duruyor. Çizimler basit ama hayal gücü dehşet. Biraz Rick and Morty tarzı.

Sormak istediğim şey basit bir şekilde kafamdaki senaryoları nasıl çizgi filme dokerim? 3 boyut ıstemıyorum ve beni aşar zaten. South Park gibi olsa da yeter bana. Ve bunu ileride bir gun gercekten yapıcam. Bu da burada kalsın. Artık bizimde çizgi filmimiz olacak.

Peki bunun için nereden başlamalıyız bunun için bir program var mı? Bir an önce öğrenmek başlamak istiyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimde çizgi film yapma hayalim var 1 haftadır uğraşıyorum adobe animate de denedim yapamadım sonunda istediğim programı buldum adı toon boom harmony the simpsons, family guy gibi bilinmiş animasyonları bu programla yapıyolarmış dersleri türkçe olarak bu kanallarda var.

Canlan İstanbul
Animapati

Benimde çizgi film yapma hayalim var 1 haftadır uğraşıyorum adobe animate de denedim yapamadım sonunda istediğim programı buldum adı toon boom harmony the simpsons, family guy gibi bilinmiş animasyonları bu programla yapıyolarmış dersleri türkçe olarak bu kanallarda var.

Canlan İstanbul
Animapati
Teşekkürler adaşım.

Canlan İstanbul
Animapati
Şimdilik Pivot ile başlasan iyi olur.

Paintterkteki gibi yapmak istiyosanız Adobe Flash programını kullanabilirsiniz. Kullanımı biraz karışık ama oturtunca oluyor. Basit Football Manager oyunu yapmışlığım bile var :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı