Çizilen ASUS IPS panel monitör için ne yapılabilir?

IPS panel ASUS monitörüm çizildi. Çok küçük bir çizik fakat rahatsız ediyor. Çok derinde değil çizik. Bunu düzeltmek için macun falan var mı geçici? Daha sonradan garantiye yollayacağım.

Macun filan yok bildiğim kadarıyla. Panel değişmeli, o da monitorle aynı fiyat. Garanti çizdiği kabul etmez ki.

Sizin için araştırdım. Gavurlarda Novus Plastic Polish diye bir malzeme var. Bunu microfiber bezle sürdüğünde, küçük çiziklerde işe yarıyormuş.
Lcd scratch repair kit olarak geçiyor bunlar. Türkiye de bulursan ne mutlu.

Yeni açılmış kurşun kalem silgi si önerende var. 1 dakika nazikçe ovacaksın.

IPS panel ASUS monitörüm çizildi. Çok küçük bir çizik fakat rahatsız ediyor. Çok derinde değil çizik. Bunu düzeltmek için macun falan var mı geçici? Daha sonradan garantiye yollayacağım.

Merhaba çözüm olarak bir yöntem buldunuz mu? Az önce de ben kazara monitörümü çizdim. :(

Beyaz arka plan üzerinde sanki orada bir kirpik kılı varmış gibi duruyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-03-16 saat 11.45.54.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-03-16 saat 11.45.54.jpg
    156 KB · Görüntüleme: 49
Merhaba çözüm olarak bir yöntem buldunuz mu? Az önce de ben kazara monitörümü çizdim. :(

Beyaz arka plan üzerinde sanki orada bir kirpik kılı varmış gibi duruyor.
Hocam silgi çözümünü denedim ve oldu. Normal silgi ve kalem arkalarındaki silgi ile önce yavaş sonra biraz hızlanarak silin bende işe yaradı, çok dikkatli bakmadıkça fark edemiyorum. Sadece monitör kapalıyken fark ediliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı