Çizim için iPad modeli önerisi

minipenguen

Centipat
Merhaba. MacBook Pro M2 16 GB RAM kullanıyorum çizim için. iPad Air almak yeterli olur mu, onu da Pro almak gerekir mi? Hangi modeli almalıyım?
Bu ekipmanla çizim, animasyon, modelleme işleri yapacağım bu yönde önerilerinizi almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. MacBook Pro M.2 16 GB RAM kullanıyorum çizim için. iPad Air almak yeterli olur mu, onu da Pro almak gerekir mi? Hangi modeli almalıyım?
Bu ekipmanla çizim, animasyon, modelleme işleri yapacağım bu yönde önerilerinizi almak istiyorum.

Merhaba, öncelikle IPad'i ne için kullanacağınıza bağlı olarak şu şekilde bir tavsiye verebilirim:
-Sadece çizim için kullanacaksanız eğer iPad Air fazlasıyla yeterli olacaktır.
Buna ek olarak:
- 3D modelleme, edit, daha hızlı performans, daha yüksek renk kontrastı için iPad Pro modelini kullanmak daha mantıklı olacaktır.
iPad Pro ve iPad Air arasında bulunan yegane farklardan biri ekran farkıdır. iPad Pro 11 inç ve iPad Air modellerinde LCD ekran kullanılırken iPad Pro 12.9 inçlik modelde mini LED teknolojisi kullanılmaktadır ve renkler daha doygun, daha doğru şekilde yansıtılmaktadır ancak 12.9'luk bir ekrana sahip olduğundan geniş ekranını aydınlatmak için diğer iki modele göre bir tık fazla güç tüketir(bazı kullanıcı yorumları 12.9'luk modelin 11'lik modele göre daha fazla ısınma yaptığı yönünde ancak içinde daha çok piksel bulundurduğundan bu durum normaldir)12.9'luk model elde kullanım yerine masaüstü kullanım için daha uygundur. Sürekli hareket halindeyseniz ve elde kullanımı daha kolay olsun LCD ekran beni rahatsız etmez diyorsanız iPad Pro 11 inçlik modeli de tercih edebilirsiniz. Ekran konusunda her iki Pro modelininde nit parlaklığı Air modele göre daha yüksektir ve hız-performans anlamında Air modelden daha yüksek performans sergilemektedirler. Ayrıyeten Pro modellerde daha fazla depolama alanı seçeneği bulunmaktadır.

Merhaba. MacBook Pro M.2 16 GB RAM kullanıyorum çizim için. iPad Air almak yeterli olur mu, onu da Pro almak gerekir mi? Hangi modeli almalıyım?

Hem çizim hem dersler ile uğraşan biri olduğumdan bana taşıma kolaylığı sağlaması açısından M2 işlemcili 11 inç iPad Pro modelini tercih ettim. 12.9 inç iPad Pro modeli ekran açısından güzel ve büyük ancak taşıma anlamında benim için dezavantajlıydı. 11 inç modelin LCD olması gözüme hiç batmıyor. İki modelin ekran dışında bir farkları bulunmuyor, performans anlamında oldukça iyiler. 11 inçlik modelinde rahat çizim yapabilmek için yeterli bir boyut olduğu kanaatindeyim. Ve yazımın en başında da dediğim gibi IPad'i ne için kullanacağınıza, cihazdan beklentilerinizin ne olduğuna bağlı...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı