Çizim konusunda kendimi nasıl geliştirebilirim?

Umut90s

Centipat
Yer
Eskişehir
Bu aralar Roblox karakter çizimlerine merak saldım. Medibang Paint Pro kullanıyorum. Fakat çizerken elim titriyor. Aşağıda ki ilk çizimim.

1584703303958.png

Bu aralar Roblox karakter çizimlerine merak saldım. Medibang Paint Pro kullanıyorum. Fakat çizerken elim titriyor. Aşağıda ki ilk çizimim.

Eki Görüntüle 517340
Çizimi ne ile yapıyorsun peki? Tablet mi yoka fare ile mi? Ucuz da olsa ilk etapta kavrayabilmek işi öğrenmek adına bence tablet şart. Fare ile pek olacak iş değil çünkü detaylara girmek adına.

Fare ile yapıyorum.
Fare ile çizmek biraz sıkıntılı olur. Ama kolaj olarak çalışabilirsin. Veya önceden kağıda çizdiğin bir resmin eskizini taratıp veya fotoğrafını çekip bilgisayara aktar ardından onun üzerine koyarak çizmeyi dene gerekli gölgelendirme ve renklendirmelerini de fırçalar ile yapabilirsin diye düşünüyoruım. Vektör tabanlı çizim programları işini görebilir. Örneğin; Adobe illustrator, coreldraw gibi. Veya piksel tabanlı Photoshopla bile yapılabilir.

Demek istediğimi anlayabilmen adına örnek bir videoyu bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Photoshop Pen Tool aracının kullanımı;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı