Çizim yapmaya başlamak istiyorum

Evet çizmedim. Çok çizmem gerek biliyorum ama tam olarak nereden başlamam gerek çözemedim.
Eğer öyle ise attığın resmi hemen çizemezsin, çizmeye çalışsan da çizim hakkında altyapın olmadığı için çok hatalı olur. O resme baktım da, çizeri sadece fotoğrafa bakarak yapmış (yüz orantısızlığından anlaşılıyor). Fotoğrafa bakarak çizmek eğitici olmaz.

Kalemin önemi yok silgi önemli

Kendi ellerinizlemi yaptınız o fotoğrafı. Öyleyse doğuştan ressamsınız. Bravo

Resime bakmadan nasıl yapabilir peki, aklından mı? Ve bunlara göre benim anatomi çalışması mı yapmam gerekiyor?

Resme bakmadan nasıl yapabilir peki, aklından mı? Ve bunlara göre benim anatomi çalışması mı yapmam gerekiyor?

Anatomi calismasi yapman gerekiyor. Bakarak baslarsan akildan cizemezsin, hep fotograflara bagli olursun ve ozgun calisamazsin.

Üst üste koyup çizmek için mi?

Üst üste koyup çizmek için mi?
Eğer gerçekten bir şeyi yetenek ve hayal gücü ile yapmayacaksan kopyadan başka seçeneğin yok ve bu sana para kazandırmaz. Resim kopyalamaktan zevk de alamazsın. Yetenk ve çalışma yoksa olmaz bunlar.

Kendi ellerinizlemi yaptınız o fotoğrafı. Öyleyse doğuştan ressamsınız. Bravo
O fotoğraftaki resim de kopya ve anatomik yönden başarısız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…