CL 16 3600 MHz RAM ya da CL 18 3866 MHz RAM mi?

Manter250

Kilopat
Yer
Antalya/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Bim BS
Kingston Fury Beast 3600 MHz 2*8 GB MHz CL 16 RAM'e sahibim. BIOS'tan CL 18/21/21 3866 MHz'ye aldım. Sizce doğru mu yaptım?

Geri alınır mı?

FPS yükselir mi ya da düşer mi?

Tamam hocam hemen geri alıyorum. Herhangi bir deneme yapmadım sonuçta bilemem sonucu ama tabii bin bilsen bile bilene danışacaksın. Teşekkürler.

Rica ederim, benim açımdan yüksek frekanstan ziyade düşük gecikme ve stabilite daha önemli. Tabii DDR4 için konuşuyorum.

Ayrıca 3200MHz ile 3600MHz bellekler arasında bu güne kadar izlediğim test videolarında da FPS açısından pek bir fark göremedim.

Çünkü imzadaki sistemden kaynaklı soru sormak istemiştim. Sistemim çok güzel bir şikayetim yok. Ancak biz insanlar hep daha iyisine meraklı olduğumuz için böyle şeyleri merak ediyoruz :)

Çünkü imzadaki sistemden kaynaklı soru sormak istemiştim. Sistemim çok güzel bir şikayetim yok. Ancak biz insanlar hep daha iyisine meraklı olduğumuz için böyle şeyleri merak ediyoruz :)

Evet, her zaman daha iyisini hedefliyoruz.
Ancak şimdilerde daha iyisinin değil, hangisinin daha az sorun çıkaracağına bakmaya başladım.

Derler ya "çalışıyorsa elleme" benim mesele de bu.😀

Ancak genel olarak baktığımızda öğrenmek ve bilgilenmek açısından bazı şeyler test edilmeli. Hangisinin daha iyi veya daha kötü olduğu tartılmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı