CL9 yerine CL7 RAM değişikliği

• Konuyu başlatan Oulcan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 3B
O

Oulcan

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,

Bundan birkaç yıl önce aldığım Casper bilgisayarımın üstünde biraz değişikler yaptım;

Anakart: MSI P67A-GD65
İşlemci: Intel Core i7-2600
Ekran kartı: MSI R6850 vs.

Ancak RAM'lerde değişiklik yapmadım. Sizce yapmalı mıyım?
Kasanın üstünde gelen RAM'ler: 8 GB (2x4) DDR3 1333 MHz, büyük ihtimalle CL9.

Yeni almayı düşündüğüm RAM'ler: GSKILL 8 GB (2x4) RRIPJAWSX DRR3 1333 MHz CL7.

Yeni almayı düşündüğüm RAM'lerin linki:

VATAN COMPUTER - GSKILL - 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1333MHz CL7 1.5V Dual Kit Ram - Ram

Son düzenleyen: Moderatör:
1333 MHz ve 1600 MHz arasında performans farkı yok, önemli olan CL süresi yani geçikme süresinin düşük olmasıdır.

CL9'dan yüksek RAM alınmaz, arkadaşın RAM'leri zaten CL7 süresine sahip gayet güzel ve performanslı.

Hiç gerek yok. Eğer gerçekten performansı artırmak istiyorsan 120 GB bir SSD al.

Ama 120 GB'lik bir SSD sadece sistem için kullanabilir şu an. Hem bu arada çok değişiklik oluyor. Belki biraz daha bekleyip bir kaç yıl rahatlıkla yetecek 240 GB'lik SSD almak daha mantıklı değil mi? Ben de birşey sormak istiyorum: CL9 biraz yavaş değil mi? Yoksa ben 3-3-3 diye değerleri bildiğimi sanıyordum ve bu CL3 demek oluyor. Eskiden çok dikkat ederdim çünkü bunda çok fiyat oyması yapıyorum. RAM bilgisayarın çok önemli bir parçasıdır. Burada paradan kasmak hız dan kasmak demektir. Belki gözle görünmez bir değişiklik ama biraz daha hızlı CPU yerine RAM bence daha mantıklı. Bilmem haklı mıyım...

2 kitler performansı düşürüyormuş :D

enoes hiç bilmiyorsan biraz araştırıp yorum yap, TP okuruna böyle yanıtlar yakışmaz ...

Şu an karasularımızda en güvenli PC alınabilecek yerlerde...

Vatan mı oluyor bu? Üreticileri mahvetti her hafta sonu %25 indirim yapacağım diye. Yok giriş parası, yok stand parası, yok rebate, yok indirim yapacağız kardan kısın... İndirim de indirim olsa. Önce bindirim, sonra indirim...

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı