Clash of Clans klan kuralları

Klan başkanı diktatörlük mü taslıyor? Saçmalığa bak. :D İsteyen istediği zaman bağış ister, görenler de bunu karşılar. Çık klandan kafana göre bir klan bul kardeşim. Bunu niye bu kadar dert ettin harbiden?

Mantıksızlığa gelemiyorum pek. Klan lideriyle de konuştum hala ısrar ederse artık bu konunun linkini atıcam artık 🙂. Yanlışları düzeltmek istiyorum.

Bir de şunu ekleyeyim. Klanımızda saat 21:00 ile sanırım 06:00 arasında sadece okçu bağışı yapılıyordu. Bu saatler ganimet toplama saatleriydi. Kampları tamamen okçu ile dolduruyorduk. Bağış olarak da okçu geliyordu ve klandaki hemen herkes bu saatlerde aktif oluyordu. Okçu kolay öldüğü için bazen önden dev vs. yolluyorduk ama kampların neredeyse tamamı okçu doluyordu. Bu da belki işinize yarar

Bir de şunu ekleyeyim. Klanımızda saat 21:00 ile sanırım 06:00 arasında sadece okçu bağışı yapılıyordu. Bu saatler ganimet toplama saatleriydi. Kampları tamamen okçu ile dolduruyorduk. Bağış olarak da okçu geliyordu ve klandaki hemen herkes bu saatlerde aktif oluyordu. Okçu kolay öldüğü için bazen önden dev vs. yolluyorduk ama kampların neredeyse tamamı okçu doluyordu. Bu da belki işinize yarar

Gayet güzel bir klana denk gelmişsin eskiden gerçekten çok iyi klanlar vardı artık pek kalmadılar.

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama direk konuya gireyim. Clash of Clans oyununu duymuşsunuzdur. Clash of Clans'da içerisinde olduğum klanın kurallarının bana saçma gelmesi sonucunda kime sorsam diye düşünüp buraya yazmaya karar verdim. Oyunu hakkında bilgisi olan veya hala oynamaya devam edenler cevaplarsa sevinirim.

1-öncelikle içerisinde olduğum klanda ki kurala göre bir kişi bağış istediği zaman o kişinin bağış isteği dolmadan başka biri bağış isteği atamaz.

2-Oyunu uzun zamandır oynamıyordum ve uzun zaman sonra geri döndüm oyuna bir sürü yeni güncelleme gelmiş ve bu güncellemelerden biride sana atacakları bağışı seçebiliyor olmak. Ama klanda bu da yasak yani istediğiniz birliği seçemiyorsunuz ne verirlerse kabullenmek zorundasınız.

3-Benim en çok sıkıntı çektiğim kural da budur. Verdiğin ve aldığın bağış arasındaki fark 300 olmak zorunda. Benim gibi oyuna sık sık giren ve sürekli savaş yapacağı zaman bağış isteyen birisi için gerçekten zor bir kural çünkü istediğim bağış çok ama başkalarının istediği bağış sayısı benim yanımdan bile geçemiyor. Zaten birçok klan bağış yapma kuralı koyar ama ilk defa almayı kısıtlayan bir klana denk geldim. Bugün bile 14 savaş yaptım ve hepsinde bağış istedim 14*30'dan etti 420 bağış.

Lütfen oyun hakkında bilginiz varsa cevaplarsanız sevinirim. Bende mi sorun yoksa klan kurallarında mı kafayı yiyeceğim.
bizim klana gelebilirsin 7 seviye klan ve kurallar yok eheh klan kodu:#VJRP2RQL

Ah ulan eski günleri hatırladım. Bir klanımız vardı yaş ortalaması yüksekti en küçük bendim. Bir kişi bağış isteği attığında 5 dakika içerisinde bağış yapılmış oluyordu. Bu bir kural değil klanda oturmuş bir gelenekti. Herkes birbirini tanıyor, oyun dışında da sohbet ediyordu. O zamanlar bağış isteği atarken kriter belirleme özelliği yoktu ama bağış mesajı olarak ne yazarsak anında onu gönderiyorlardı. Eğer bir oyuncunun herhangi bir askeri klandaki herkesten yüksek seviyeyse o askeri sadece o kişi bağışlıyordu. Ama bunlar kural değil gelenekti resmen. Çok özledim o günleri. Hatta okulda canım sıkıldığında arka sıralara geçip oyundaki birlikleri çiziyor, klanın whatsapp grubuna atıyordum. Üzerine yorum yapıyorduk. Herkesi kullanıcı adını en sevdiği birliğin üzerine yazıyordum. Bu sizin konunuzla pek alakalı olmadı sanırım ama anıları yad ettim. Belki buradan bir şeyler çıkarabilirsiniz. Şu da önerim olsun;

Bir klana girdiğinizde önce üyelerle tanışıp kaynaşın, eğer çoğunluk size uygun değilse orada durmanız size bir şey katmaz. Önce üyeleri tanımalısınız.
O eski günlerine dönmek istersen klana beklerim. Bizde tekrardan başladık

Geri
Yukarı