Clio 0.9 tce ST alınır mı?

Şimdi baktım ancak 0.9 Clio 4'te varmış. Clio 5'te 1.0 var. Fiyat şu şekilde:

Joy 1.0 TCe X-Tronic 100 bg167.900 ₺

Clio 4'de güzel araba ancak ben olsam o paraya Leon falan alırım. Hiç olmadı Segment zaten aynı; Ibiza, Polo bakarım.

SW araç baktığım için dedikleriniz bana pek uygun olmuyor.
Egea sedan 1.3 MJT urban Plus bakıyorum ama ona da zam geldi
Aklımda sıfır araç var bu bütçe ile anca bu iki seçenekler mantıklı.

0.9 motor berbat performans verir. Kalkış ve hızlanma süresi, yokuş çıkma gibi kriterlerde iyi bir performans beklemeyin.

Sadece hacme bakarak mı bu kanıya vardın? Maksimum turbo basıncında o 0.9'luk motor 1.6 atmosferik kadar güç üretiyor. 0.8 normal turbo basıncı.

0.9 motor berbat performans verir. Kalkış ve hızlanma süresi, yokuş çıkma gibi kriterlerde iyi bir performans beklemeyin.

Şu yorumu yaparken hadi sürmedin tamamda anlarım da bari teknik verilere bakaydın be arkadaş.

@RmzDayi dostum gayet güzel alınır. Ben araştırmıştım motoru, söylenen şu şekilde ve teknik verilerde bunu destekliyor : Araba 140nm tork veriyor yalnız maksimum torku 2500 devirde verdiği için 2000-3000 devir aralığında sürmek gerekiyor ve ilk kalkışların belki bir tık hantal kalabilir (bunları araç yüklü iken olacak şekilde söylüyorum yoksa boş iken 2 kişi iken hiçbir sorun olmaz.) Uzun yol videoları var 0.9 Tce motorun gayette güzel gidiyor. Zaten şöyle düşünürsen standart bir 1.6 atmosferik motor da ortalama 140-160nm arası güçler veriyor ki bilirsin atmosferik motorlar turbo olmadığı için bu torkları ancak 4500-5500 gibi devirlerde verir.

Evet o paralara C sınıf alınabilir ama sıfır her zaman sıfırdır.

Acaba bu yorumu yapanlar kullandılardamı yapıyorlar yoksa sallamasyon yorumlarmı merak ediyorum araca bir kez oturup düzlükte yokuşta farketmez performansını gören birinin bu yorumları yapması mümkün değil araç piyasadaki çoğu 1.4 dizel den 1.6 atmosferikten çok daha iyi ivmeleniyor ve 4 kişiyle henüz bayıldığı bir rampa görmedim. Araçta vites küçültme diye birşey yok yokuşta dahi 2500 devir üstündeysen hala vites yükseltmek istiyor 200ü devirin üstüne çıktığında altındaki aracın 0.9 motor olduğunu kullanan hiç kimse siz söylemezseniz anlamıyor lütfen insanlara merak ettikleri konularda bilmeden kullanmadan kulaktan dolma bilgilerle yönlendirme yapmayın. Rmzdayı sadece bir kez deneme sürüşü yap kimseye bişey sormana gerek kalmayacak yalnız bu söylediklerim 2019 ve 2020 model 0.9 tce için geçerli

Yeni konular

Geri
Yukarı