"Clock_watchdog_timeout" mavi ekran hatası

Furkanzul83

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar, iyi çalışmalar, maddi durumum çok iyi olmadığı için 2.el eski bir sistem kurdum özellikleri şöyle:
FX 8120 işlemci.
16 GB 12800U DDR3 RAM.
GTX 960 2 GB ekran kartı.
Gigabyte M68MT-S2 anakart.
350W PSU.

Sistem bu şekilde sorunsuz çalışıyordu.

Anakart ve PSU değişikliği yaptım üzerine.
Gigabyte 970 G1 anakart ve 600W PSU taktım.

Fakat kurulumu yaptıktan sonra sürekli olarak mavi ekran hatası vermeye başladı.
CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT hatası veriyor.
Çözümünü bulamıyorum. Bu konu hakkında sizden yardım isteyecektim.

Logitech ile alakalı yazılımları silin. Galiba tam adı bu Logitech Gaming Framework.

Ekran kartı sürücünü güncelle.

En başta DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel WHQL imzalı sürücüyü indir.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Eğer tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyanı paylaş.
Hocam logitech le alakalı hiç bir program yok şuanda sıfırlama yapmıştım onlarda silindi muhtemelen
Tekrar aynı işlemimi yapayım yoksa verdiğiniz linkten yükleme yapayım mı bir de SFC/scannow da bitti herhangi bir arızalı dosya çıkmadı

Ekran kartı sürümünü öğrenmek istiyorum.

Arama çubuğuna aygıt yöneticisi yazın ve açın. Sonra görüntü bağdaştırıcılarına tıklayın. Sonra oradan GTX960 ekran kartınıza tıklayın. Sürücü kısmını bizle paylaşın. Fotoğraf çekebilirsiniz veya ekran görüntüsü alıp bize atabilirsiniz.

Eğer tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyanı paylaş.

"sfc /scannow" komutu arızalı hata dosyası bulmaması normal çünkü sisteme format atmışsınız.

Ve eğer eski bir sürümse(%90) öncelikle normal modda ekran kartı driverını indirin(kurmayın) sonra güvenli modda DDU ile eski sürümü kaldırarak yeni sürümü kurun.

Hocam cevabınızı yeni görebildim eski sürümü kaldırıp son sürümü kurdum şu an için mavi ekran yok. Tekrar olursa minidump dosyalarını göndereceğim.

İyi akşamlar bir M.2 SSD aldım. Sıfırdan Windows'u ona kurdum. Fakat aynı hata tekrarladı. DDU ile sürücüleri kaldırdım. Bir şey dikkatimi çekti. Windows güncellemelerinde AMD smbus isimli bir kurulum var. Otomatik olarak yüklüyor bunu. Daha önceki konuşmalarımızda iki ekran kartı driverı gözüküyor demiştiniz. Acaba sıkıntı buradan kaynaklı olabilir mi? Minidump dosyalarını paylaşacağım.

Bu da son dosya.

Geri
Yukarı