Rehber Cloudflare ile DNS Over HTTPS ve DNS filtreleme - özelleştirme

Açamadım.

"Settings" başlığı bende yer almıyor.

Güvenli arama filtrelerini kendim farklı eklemeye çalıştım. Tabi ki olmadı.

Eki Görüntüle 1204894
Policies kısmından değil, o menünün en altındaki "Settings" kısmından "Network" bölümünde. Bu da işe yaramazsa oradaki Proxy'i de açmayı deneyebilirsin.

Maalesef güvenli aramaya zorlamadı. Farklı bir araç o galiba.
Safe search enforcement'tan bahsediyorsanız Cloudflare'ın kamusal 1.1.1.3 / 1.0.0.3 olan sunucularını kullanmalısınız. Özelleştirilmiş ayarlarda kullanacaksanız biraz paneli kurcalayarak enforce safe search fonksiyonunu bulabileceğinizi sanıyorum. Malware&family protection gibi bir kısım varsa doğrudan oradan da etkinleştirilebilir. Ayrıca değinmek gerekirse ülke etki alanlı arama motorlarında çalışmaz, mesela google.com.tr için çalışmaz, sadece google.com üzerinde yapılan sorgularda sonuç verir. Tarayıcınız sorguları google.com.tr'de yapıyorsa işlevsizdir. Genellikle tarayıcılar google.com üzerinden yapar ama bazıları ülkelere göre etki alanı ekleyebiliyor.

Özelleştirilebilir DNS servislerinde en kapsamlısı sanırım NextDNS olmalı. Onda her şeyi kullanıcı dostu panelinde ayarlayabiliyorsunuz. Olumsuz sayılabilecek yanı her cihaz için ayrıca kurulum gerektirmesi. Ayda 300.000 sorguyu geçmedikçe özelleştirdiğiniz ayarlarla ücretsiz kullanabilirsiniz. Başka özelleştirilebilir DNS hizmeti sunan firmalar da var ama bilindikler ücretli. Bilinmedik ücretsiz servis sunanlar da ne kadar güvenilir, belirsiz.

Bu konuda uzun zaman araştırma uğraş sonucunda NextDNS kullanmaya karar verdim.
Tüm kontroller elimde diyebilirim. Çoklu filtre sistemi ve beyaz liste, kara liste gibi özellikleri harika.
Keenetic modemler için ilerleyen günlerde tam uyumlu hale getirmek adına güncelleme sunacaklar ve manuel yapılan arayüz işlemleri daha otomatik hale gelecek. Tıpkı varolan Safe DNS kullanıcı adı şifre girerek DNS değişikliği yapabileceksiniz. Ben premium almayı bile düşünüyorum.

Merhaba, bunu sadece tarayıcı üzerinden mi kullanabiliyoruz?

Merhaba, bunu sadece tarayıcı üzerinden mi kullanabiliyoruz?
Merhaba. Hayır, DNS istemci programlarında (YogaDNS gibi), yazılımlarda (Adguard-Pi Hole gibi), modem-routerlarda (Keenetic gibi) yani kısaca DoH-DoT destekleyen her alanda kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
İlk başta seçtiğimiz ''Cloudflare for Teams'' kısmını seçemeden sayfayı değiştirdim. O kısma gelemiyorum tekrar. Nasıl olucak? @Dümdüz

Hocam eline sağlık aynı söylediğin gibi yaptım..Umarım işe yarar..Birde Terraform ile Ad Blocking özelliği aktif ediliyormuş..Bunla ilgili bilginiz varmıdır?Next Dns ve Ad Guard ın yavaş kalmaları sebebiyle Cloudflare merak salmış durumdayım..Bilhassa geceleri gerçekten çok yavaş kalıyorlar..

Dosya Ekleri

• blog_serverless_adblocking_policies.png
    194,4 KB · Görüntüleme: 31

Sadece "Aldatıcı reklam"lar engellenebiliyor diye biliyorum. "Deceptive ads" filtresi ile.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…