Clover Bootloader Timeout Değeri Atamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

umutcan93

Hectopat
Merhaba arkadaşlar clover configuratordan da ugraşmama rağmen bir türlü bulamadım. İstediğim şey bluetooth klavye kullandığım için clover bootloaderın 5-10 saniye bekliyip hiç bir tuşa basmassam otomatik boot etmesi sistemi. Bunu nasıl ayarlayabilirim?

Clove'ın içerinde ki config.plist açıp içerisine
Şu kodları eklemeniz yeterli

Kod:
<key>Timeout</key>
        <integer>5</integer>

Aşağıda ki resimde ki gibi aynı aralığa kodu yapıştırın.

T9VXssU.png

Hocam denedim hatta acilista 1 dk bile bekledim yinede ben tusa basmadan boot yapmadi.

Config.plist dosyasını yükleyin. Ben düzeltim geri atayım size. birde öyle deneyin.

Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
    <key>Boot</key>
    <dict>
        <key>Arguments</key>
        <string>npci=0x2000</string>
            <key>Timeout</key>
                <integer>5</integer>
           </dict>
    <key>GUI</key>
    <dict>
        <key>Theme</key>
        <string>iclover</string>
        <key>Custom</key>
        <dict>
            <key>Entries</key>
            <array>
                <dict>
                    <key>Path</key>
                    <string>\EFI\BOOT\BOOTX64.efi</string>
                    <key>Hidden</key>
                    <true/>
                </dict>
            </array>
        </dict>
    </dict>
    <key>SystemParameters</key>
    <dict>
        <key>InjectKexts</key>
        <true/>
    </dict>
        <key>RtVariables</key>
<dict>

</dict>
</plist>

Bu şekilde hocam.

Peki bu config.plist dosyasının kaynağı neresi ?
Yani hangi klasörün içerisinde ?

clover configuratorü çalıştırıp extra kısmından mount efi yapıp, oluşan efi diskinin içerisinde ki clover klasöründe işlem yaptıysanız ve çalışmıyorsa enteresan.
Ben aynen bu değerleri kullanıyorum. Sorun yok bende.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben de aynısını yaptım, yine de tuşa basmadan boot yapmadı. Bluetooth klavye kullanıyorum, bende de aynı sorun var. Başka bir çözüm yolu var mıdır ?

Bugün bende denedim hiç değişiklik olmadı Clover'ın Wikisinide inceledim tekrar denedim olmadı.Nereyi atlıyoruz acaba?

Bende de bisey olmamisti sadece config listte degisiklik yaptigimda .Sonradan clover configuratordan boot sekmesinden default volume kismini kendi boot harddiskimin ismini yazdim ve timeout aktif oldu.

Bende de bisey olmamisti sadece config listte degisiklik yaptigimda .Sonradan clover configuratordan boot sekmesinden default volume kismini kendi boot harddiskimin ismini yazdim ve timeout aktif oldu.

umutcan93 teşekkür ederim sorunumu çözdü ama sizin yaptığınız gibi yapınca açılışta Uefi modlu mavi bir hata verdi. Ben de tekrar Clover'ı açıp masa üstüne config.plst i oluşturdum ve içinden sadece boot satırının altındaki satırları kopayalayıp kendi config.plist ime yapıştırdım ve çözüldü.

Kod:
<key>DefaultVolume</key>
<string>Mavericks</string>
        <key>Legacy</key>
        <string>LegacyBiosDefault</string>
        <key>Log</key>

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı