CM Hyper 103 Sıcaklık Normal mi?

ber2

Kilopat
Yer
İstanbul
Fx6300 İşlemci var Stock Fan kullanıyordum, Ses olsun Sıcaklık olsun beni rahatsız ediyordu. Boşta 50 derece Yükte ise 60-65 arası değişiyordu. Şimdi Hyper 103 aldım ses aynı ve sıcaklık boşta 40 Yükte 50-55 arası oldu.. Kullanan bazı kişiler boşta 23-30 derecede yükte ise 40'ı geçmediğini iddaa ediyorlar. Benim ki niye böyle ?

Benimki boşta 35-40 yükte 65-70 derece. Stok fan kullanıyorum. Haline şükret. Ekran kartımın 97 dereceye çıktığını gördüm ben. Isınsın bir şey olmaz.

Ben FX 8350 ile kullanıyorum aynı değerlere sahip. Ama sende biraz daha serin olması lazım. Ben 7 aydır filan kullanıyorum ilk aldığım günlere göre 5--6 derece arttı. Macun yenilemesi istiyor sanırım.

Aldığın sıcaklıklar bence de biraz yüksek. Ancak şuanki yaz sıcağını göz önünde bulundurursak kasa içindeki fan yerleşimlerinide gözden geçirsen belki sonuçların değişebilir. Daha yeni bende bahsettiğin fandan aldım hakkında hiç bir bilgim yok şuan bu konuyu okuyunca biraz korktum. Stok fanın sesinden ve ısısından şikayetçi olduğun için değiştirdim. Eğer vatandan aldıysan t4 ile arasında 1 tl fark var ve t4 12cm fana sahip.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı