CMD BAT dosyası açılmıyor

Ace Vegas

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Windows 10 Pro kullanıyorum. Normalde CMD açılırken .bat uzantılı dosyalar açılmıyor. Virüs taraması yaptım, trojan taraması yaptım farklı programlar ile ama sorun çözülmedi. Zamanlanmış görevleri de kapattım.

Merhaba arkadaşlar. Windows 10 Pro kullanıyorum. Normalde CMD açılırken .bat uzantılı dosyalar açılmıyor. Virüs taraması yaptım, trojan taraması yaptım farklı programlar ile ama sorun çözülmedi. Zamanlanmış görevleri de kapattım.
Hocam kullandığınız batch dosyasını yükler misiniz?
Bir de siyah ekran görüyor musunuz kısa süreliğine?

Hocam kullandığınız batch dosyasını yükler misiniz?
Bir de siyah ekran görüyor musunuz kısa süreliğine?

Eve gittiğimde yükleyim hocam. Evet ama sadece tek dosyada olmuyor bu bütün. BAT uzantılı dosyalarda aynı sorun oluyor. Kısa sürede açılıp kapanıyor.

Hocam zamanında aynı sorunu ben de yaşamıştım bir program yüzünden. Sorunun kaynağını buldum.

Çalıştır'a "regedit" yazıp açılan penceredeki dizin kısmına HKEY_CURRENT_USER\Console yazıp açılan yerde "Codepage" diye bir kayıt girdisi var mı bakar mısınız. Eğer var ise önce soldaki dizin ağacından Console'nin üzerine sağ tıklayıp "ver" deyin ve masaüstüne yedekleyin. Sonra "Codepage" girdisini silin.

reg.png

Yeni konular

Geri
Yukarı