CoD Warzone packet loss (paket kaybı) sorunu

Hocam haste diye bir program var dediğim gibi yükle onu bak görüceksin. Ping sıkıntısı olmuyor onda pingin sabit. 50-60 arası yani önceden neyse pingin o oluyor değişmiyor. Bu arada packet loss internet hızıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum giden veriler bir yerde kayboluyor problem o internet hızı değil. 100mbit olan da yaşıyo bunu 10 mbit olan da :)
Program önerisi için teşekkürler denicem.Bende biliyorum fakat burdan işleminiz tamam denildikten sonra internet hızımın düştüğünü farkettim. Teknik ekip seviyor böyle çözümleri bunun hattı kurtarmıyor herhalde diyip klasik çözüme başvurdular galiba :D Vodafone farketmeksizin her operatör yapıyor bunu :)

Sen adamsın adam, bir sürü program indirdim denedim ve sildim işe yaramadı. Ancak dediğin haste programını indirene kadar. Ping ortalama 74 ve paket kaybı 0, cila gibi oynuyorum. Çok teşekkür ediyorum. En azından bu süre zarfında 14 gün şahsi internet paketimi tüketmeyeceğim. Bu arada paket internet 100Mbit hız 5 Mbit upload, ortalama 90mbit hız alabiliyorum ancak dediğim gibi paket kaybı problemi var Türksatkablonet kulanıyorum. İnternette denk geldiğim kadarıyla Türksat ve TürkNet kullananlarda bu sorun var. Programdan önce ve sonra ki durumu pingim daha önce 65-75 aralığındaydı, şimdi de pek fazla değişen bir şey yok.
Call of Duty®_ Modern Warfare® 23.04.2020 2.png
Call of Duty®_ Modern Warfare® 23.04.2020.png

Sen adamsın adam, bir sürü program indirdim denedim ve sildim işe yaramadı. Ancak dediğin haste programını indirene kadar. Ping ortalama 74 ve paket kaybı 0, cila gibi oynuyorum. Çok teşekkür ediyorum. En azından bu süre zarfında 14 gün şahsi internet paketimi tüketmeyeceğim. Bu arada paket internet 100Mbit hız 5 Mbit upload, ortalama 90mbit hız alabiliyorum ancak dediğim gibi paket kaybı problemi var Türksatkablonet kulanıyorum. İnternette denk geldiğim kadarıyla Türksat ve TürkNet kullananlarda bu sorun var. Programdan önce ve sonra ki durumu pingim daha önce 65-75 aralığındaydı, şimdi de pek fazla değişen bir şey yok.Eki Görüntüle 543818Eki Görüntüle 543819
Hocam çok yüksek bir packet loss değeri. Packet loss %5-10 iken bile kabul edilebilir bir oyun olmuyor. Sende gördüğümüz değerleri görseydim ben oynamazdım sanırım. ISS ile görüşün sorunu çözmeyi deneyebilirler. Çözemezlerse eğer o zaman ISS değiştirip sonuç alabilirsiniz. Ben değiştirdim superonline geçtim geçtiğim günden beri sıfır sıkıntı. Bu arada packet loss internet hızıyla alakası yok ben de 80-90 mbit hız alıyordum Türknet kullanırken fakat packet loss 20-30 vs değişiyordu. Arkadaşım 10 mbit superonline kullanıyo packet loss 0'dı onda. Hızla alakası yok maalesef. ISS ile görüşün ona göre bir yol izleyebilirsiniz.

Şu şekilde bir şikayet oluşturdum, umarım sonuç elde edebilirim. Düzeltmezse ISS değişikliğine gitmek şart olacak.

Vallahi ben en büyük çözümü ISS değiştirerek yaptım o günden beri de packet loss yaşamadım. :)
Bir çok kişi farklı çözüm bulmuş. HASTE gerçekten işe yarıyor ama bazen sapıtıyor packet loss.Modemi kafaya takmıştım bir ara ondan da olacağını sanmıyorum diğer hiç bir oyunda sorunum yok. Eskiden beri Vodafone kullandığım için 70 TL'ye 24 mbps paket kullanıyorum kopma vb şey yaşamadığım için ISS değiştirmeyi bu yüzden istemiyorum.Îlerde bakicaz artık :)

Arkadaşlar bugün itibariyle Türksat Kablo Netten Süperonline Kablonete geçtim. (Hali hazırda Türksat kablo net kullananlar süperonlinenin kablo net tarifesine geçebilir. Alt yapı olarak fiberiniz yoksa yani vdsl ve adsl ile uğraşmayınız). 0 Paket kaybı ve 70-74 ping arasında oynuyorum. Seçtiğim paket 24'e kadar dowload ve 2mp upload, ölçümlerimde ise 23 dowload 1,85-2 arasında upload değeri alıyorum. Ayrıca, Süperonlinenin modem kurulumu için gelen ekipler ben hiçbir şey demeden Call Of Duty mi oynuyorsunuz ondan dolayı mı Türksattan geçtiniz diye sormuşlar ve devamında da bu aralar sürekli bu sorundan dolayı abone alıyoruz dedi. Türknet ve Türksattan şikayet ederek bize geliyorlar dedi. Yani Türksat sadece şu popüler oyundan dolayı internetini değiştirenlerle dolu. En kısa sürede bu problemi gidermeleri gerekmektedir. İzmir'de ikamet ediyorum. Diğer bölgelerde değişkenlik gösterebilir. Paket kayıpsız günler dilerim.
Önceki ve sonraki halleri ping
C​a​l​l​ ​o​f​ ​D​u​t​y​®​_​ ​M​o​d​e​r​n​ ​W​a​r​f​a​r​e​®​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​...png
Call of Duty®_ Modern Warfare® 23.04.2020 10_52_39.png

Son düzenleme:
Çok saçma ben de Kaspersky VPN ile girdim. Packet loss 0 oluyor ping de 90-100-110-120 değişiyor. Yani neden bu packet loss inan anlayamadım. VPN ile bağlanınca bir anda 0'a düşüyor :D.
haste diye bir program var eğer duymadıysan onunla oynamayı dene. Ben kullanıyorum şu an ping de yapmıyor. 14 günlük deneme versiyonu var 0 packet loss sıkıntı yok. Sorun çözülene kadar böyle devam gözüküyor.

Hocam çok teşekkür ederim aylardır çözemediğim sorunu haste sayesinde çözdüm adamsın <3.

Geri
Yukarı