Code Geass Serisi Nasıl İzlenmeli?

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Reddit'te biraz araştırdım da pek ingilizcem olmadığından anlayamadım. Seriyi nasıl izlemem gerekiyor? 1. ve 2. sezonları izledikten sonra filmler var, filmlerin tamamını izlemem mi gerek?

Bazı filmler sezon özeti, bazıları animeden bağımsız evrende ki farklı karakterleri ele alıyor. Bu filmlerin kalitesi ana seriden kötü olduğu için, izlemene gerek yok. Aşağıdaki 1. ve 2. sezon izlemen yeterlidir.

Filmlerinde eskinin tadi yok. Ama seriyi severseniz sonradan bos zamanlarinizda izlenebilir.
Sezonluk serileri izleyeli 5 yil oluyor ama zamaninda finaliyle en iyiler listeme girmis bir seridir. Bir ara serideki satranc tasini da bastirmistim. Hala duruyor.
WhatsApp Image 2020-04-01 at 4.18.14 AM.jpeg

Reddit'te biraz araştırdım da pek İngilizcem olmadığından anlayamadım. Seriyi nasıl izlemem gerekiyor? 1. ve 2. sezonları izledikten sonra filmler var, filmlerin tamamını izlemem mi gerek?

İlk önce dizinin 1. sezonunu izleyin.
Ardından Boukoku No Akito serisini izleyin (5 filmden oluşuyor).
Sonrasında dizinin 2. sezonunu izleyin.
En sonda Fukkatsu No Lelouch filmini izleyin.
Sezon özeti olan bir film var -1. sezonun özeti- onu izlemenize gerek yok.

Ayrıca Nunnally in Wonderland diye bir OVA bulunuyor, konusu bana saçma geldi ve açıkçası bayağı sıkıldım ama isterseniz izleyebilirsiniz. İzlemezseniz de herhangi bir eksiklik yaşamış olmazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı