Çözüldü 20 yıllık bir oyunu arıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ergin DEMIROGLU

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Mağazacı
Arkadaşlar merhaba,

Lise yıllarında atari salonlarında oynadığım bir oyunu arıyorum. Maalesef adını bilmiyorum. Uzay boşluğu ya da su altı gibi bir yerde geçen bu oyunda oyunun başında birkaç karakterden birini seçip başlıyorsunuz her karakterin kendine özgü atış yapma özellikleri var. Karakter demişsem balık gibi birşeydiler. İtemleri aldıkça atış şekilleri artıyor ve yanlarına minik yardımcılar da ekleniyordu. Ekran şeklinin nasıl olduğuna dair bir paint çalışması ekliyorum. Belki hatırlayacak olanlara ipucu olur. Bu arada bu konuda çok talep yok belki ama forumda bir bölüm oluşturulabilir belki. Nostaljik oyunlar ya da Emulatör oyunları olarak.

Şimdilerde emülatörle o yıllarda oynadığım retro tarzı oyunları halen daha severek ve beğenerek oynuyorum. 300'ü aşkın bir retro oyun arşivim var. Arşiv dediğime bakmayın birkaç megabaytlık oyunlar. O yıllardaki bilgisayar oyunlarının verdiği keyfi anlatamam. Yalnız jetonlu olurdu ve harçlığımızın tamamını jetona yatırır sonra da aç kalırdık :)

Bence buradan bir kafa ayarı çıkar @Recep Baltaş. Yalnız belki @Ali Güngör hatırlayabilir ama sen hatırlarmısın bilemiyorum. :)

DEB3368AAB4F7A61DC53B928F99CA704.png

Oyunu başka bir platformda açtığım konudan buldum arkadaşlar.. Çok teşekkür ederim.
Adı Gradius'muş oynamak isteyenlere tavsiye ederim. Keyifli bir oyun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı