Çözüldü ADSL Hat Zayıflaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

exclusive07

Kilopat
Yer
Beverly Hills, Kaliforniya
Beyler Türktelekom evime geldi ve sizde Hat zayıflaması var dedi. 3 ay felan geçti sizce kötü mü baya hat zayıflaması ? Ona göre modem değiştirmeyi düşünüyorum. Asus modem önerir misiniz ?

Hat zayıflaması.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hat değerlerin fena değil gördüğüm kadarı ile.
  • Hattın en faz 22 Mbit kaldırıyor.
  • Şu anda 16 Mbit ile bağlanıyorsun. Upload biraz düşük ama ülkemize oranla normal.
  • Modem değiştirmek hat zayıflama değerlerine gelende fayda etmez.
  • Var olan modeme FW güncellemesi yapmak iyidir ama.
Sonuç olarak bir sorun yok. İstersen bir de SpeedTest sonucu koy.

Hat zayıflaması dediği kablodan dolayı yazılımda göremezsin onu. Kesintiler oluyorsa hatların bakım yapılması lazım ancak yapacaklarını sanmıyorum. Türkiye genelinde hataların yenilenmesi lazım kopuk veya zayıflama olan yerlerin onarılması lazım. Modemde değerler normal görülebilir çünkü sinyalin o şekilde ayarlardığını sadece gösterir. Ancak gelen hızın o kadar olup olmadığını IDM ile veya speedtest ile öğrenebilirsiniz. Zayıflama varsa düşük çıkacaktır.

Yazılımda görürsün hat zayıflamasını. Modem hattın sinyalini analiz edip gösteriyor.

Mesela eskiden çok yüksek olan zayıflama değerlerim kutu değişimi sonrası 4 db'e kadar indi.

Yazılımda görürsün hat zayıflamasını. Modem hattın sinyalini analiz edip gösteriyor.
Ben de modemde 8 yazmasına rağmen 7 veya 4'e düştüğü oluyordu. Şuan hız problemi bende de olduğu için 4 olarak ayarlandı ve 3.50/4.0 arasında değişkenlik var birşey kullanılmadığı halde.

Bana göre hat değerlerin cidden fena değil. Özellikle SNR marjı. Ben 6.5 ile giriyorum :) (AKK için yapıyor olabilirler.)

Hat değerlerin fena değil gördüğüm kadarı ile.
  • Hattın en faz 22 Mbit kaldırıyor.
  • Şu anda 16 Mbit ile bağlanıyorsun. Upload biraz düşük ama ülkemize oranla normal.
  • Modem değiştirmek hat zayıflama değerlerine gelende fayda etmez.
  • Var olan modeme FW güncellemesi yapmak iyidir ama.
Sonuç olarak bir sorun yok. İstersen bir de SpeedTest sonucu koy.
Nasıl olsa Türkiye değil mi Türktelekom Türkleri dolandırıyor, ne yapalım sabır edeceğiz teşekkür ederim yardımcı olduğun için.

41.PNG

Ekran Alıntısı14.PNG

Santral 2.50 km uzaklık, hat değeri nasıl sizce? Hızım 16 mbit'den 8 mbit'e düşdüm. İnternet kesintiler vardı.

Ekran Alıntısı1.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

İnternet kesintileri vardı. TTNET'den arıza kaydı açtılar. Türktelekom eve geldi hat 24 mbit desteklemiyor dediler. Fakat TTNET hattınızda hipernet vardı dedi. Hat normal diyorlar, sizce normal mi? Kablo filan değiştirdiler. 16 mbit kullanamadım hayatımda :( Santral 3 km uzaklık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı