Çözüldü Akame ga Kill! benzeri anime tavsiyesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

shush

Hectopat
Akame ga Kill bazı yerlerinde güldürürken bazı yerlerinde ağlatmıştı beni. Karakterler çok iyiydi. Böyle eğlendiğim başka anime bulacak mıyım şüpheliyim.

Şimdiye kadar 5 anime seyrettim. Ve en beğendiklerimi sıralayayım.

1. Akame ga Kill 1. sezon
2. Sword Art Online 1 ve 2. sezon
3. Death Note 1. sezon
4. One Punch Man 1. sezon
5. Attack on Titan 1. sezon

Animeler hakkında çok bilgili değilim. Tek bildiğim artık yabancı dizilerin bana zevk vermemesi. Tercihlerime göre tavsiye verirseniz çok memnun olurum. Netflix üzerinde olması işimi çok kolaylaştırır ama yoksa fark etmez.

Çözüm
Öncelikle yaklaşık 6 yıllık devamlı anime izleyicisiyim. Neredeyse her gün izliyorum. Şimdiye kadar birkaç yüz tane izledim. Bu konuda bilgili olduğumu düşünerek öneri yapabilirim. Animeye ilk başlandığı zaman o yazdığın hisleri hissetmen normaldir. İlk izlediklerine benzer bulabilecek miyim şüphesine düşüyorsun. Bende de öyle olmuştu. Merak etme çok daha iyilerini de bulup izleyeceksin zamanla. Hele bir 80-100 arası anime izle, zaten ondan sonra kültür oluşur ve kafanda belli başlı kriterler oluşturmaya başlarsın. Bunun için sana tavsiyem en popüler animelerden izlemendir. Çünkü en popüler animeler en çok izlenmiş animelerdir ve belli başlı şeylerin öncüsü sayılırlar. Diğer birçok anime en popüler animelerden esinlenmiştir. Çünkü normal olarak en çok tutan şeylere bakarsın ve ona benzer şeyler yapmaya çalışırsın. Her alanda böyle olduğu gibi animelerde de böyledir.

Bu yüzden sana tavsiye olarak benim hep baktığım anime arama, araştırma sitesindeki "most popular" listesini öneriyorum. Oradan sırasıyla baştan sona giderek izlersin: Top Anime - Most Popular - MyAnimeList.net

Özel tavsiye olarak da bir anime önerisi yapabilirim. Öncelikli olarak Steins;Gate isimli animeyi izle. Zaman zaman güldüren, sonra ağlatan, fazlasıyla gerilimli ve mükemmel bir bilim kurgu animesidir. Şimdiye kadar 2 defa izledim ve ikisinde de aynı hisleri yaşattı bana.
Black Clover izleyebilirsiniz. Arifureta, tate no yuusha no nariagari, sousei no onmyouji. Dr. Stone,
Kenja no mago, isekai cheat Magician. Tensei shitara Slim'e datta ken, hataraku maou-sama, quanzhi fashi, quanzhi gaoshou( quanzi ile başlayanlar çince am çok iyi yapımlardır. 1. olan çok güçlü bir büyücüyü ele alır 2. olanda ise oyun dünyasının en güçlü oyuncusunun takımdan ayrıldıktan sonra yaşadıkları diyebiliriz)
Dororo çok iyidir kesinlikle izlemeniz gerek.

Black Clover izleyebilirsiniz. Arifureta, tate no yuusha no nariagari, sousei no onmyouji. Dr. Stone,
Kenja no mago, isekai cheat Magician. Tensei shitara Slim'e datta ken, hataraku maou-sama, quanzhi fashi, quanzhi gaoshou( quanzi ile başlayanlar çince am çok iyi yapımlardır. 1. olan çok güçlü bir büyücüyü ele alır 2. olanda ise oyun dünyasının en güçlü oyuncusunun takımdan ayrıldıktan sonra yaşadıkları diyebiliriz)
Bazıları gerçekten ilgimi çekti ve Sousei No Onmyouji'ye başlıyorum. Teşekkür ederim.

@shush baştan belirteyim her anime aynı hazzı zevki veremez haberiniz olsun guilty crown izleyebilirsiniz o anime güzeldir. Vampire knith bakl bu anime Netflix'te var ama bayağı iyi yalan olmasın eski ama çok iyi.

Bazıları gerçekten ilgimi çekti ve sousei no Onmyouji'ye başlıyorum. Teşekkür ederim.

İnitial DS kesinlikle izleyin eskidir ama çok iyidir özellikle arabalara ilgi duyuyorsanız. Wangan midnight izleyebilirsiniz.
Sousei no onmyouji gerçekten çok iyi bir anime 5 kez bitirdim 2 kez ise 1 günde 50 bölümü izledim aşırı iyidir.

Konosuba'yı izlemediysen otur izle, komedisi muhteşem. Onun dışında, önereceğim animeler şunlar olur: Mekakucity Actors, Mob Psycho 100, Nanatsu no taizai, No game no life, Soul Eater, Steins;Gate ve son olarak yarım bırakılmış olsa da Gangsta. önerimdir.
Edit: Mob Psycho 100, ONE PUNCH MAN ile çok benzer, stüdyoları falanda aynı galiba.

Yıllardır anime izliyorum bu isimleri ilk defa duydum, hemen not ediyorum bende. :D Aralarında çok güzel gözükenler var.

Yıllardır anime izliyorum bu isimleri ilk defa duydum, hemen not ediyorum bende. :D aralarında çok güzel gözükenler var.

Ben daha çok büyü ön planda olan animeler izliyorum ama çoğu animeyi izledim 1 sene içerisinde ve animem bitti açıkçası izleyecek anime bulamıyorum artık en az 150 anime bitirmişimdir.
Yazmayı unutmuşum yeni animedir daha 5 bölüm yayınlandı ve cumartesi günleri yeni bölüm geliyor akşam, Maou Gakuin no futekigousha cidden iyi mükemmel denebilir

Ben daha çok büyü ön planda olan animeler izliyorum ama çoğu animeyi izledim 1 sene içerisinde ve animem bitti açıkçası izleyecek anime bulamıyorum artık en az 150 anime bitirmişimdir.
Myanimelist'e not etmelisiniz, ben neyi bitirsem hemen oraya giriyorum animeyi ve puanımı veriyorum. İlerde unutmamak için ve ne kadar izlediğini görmek için muhteşem bir site. Hatta benim listemi de vereyim: zetsinrau's Anime List - MyAnimeList.net

Myanimelist'e not etmelisiniz, ben neyi bitirsem hemen oraya giriyorum animeyi ve puanımı veriyorum. İleride unutmamak için ve ne kadar izlediğini görmek için muhteşem bir site. Hatta benim listemi de vereyim: zetsinrau's Anime List - MyAnimeList.net

Açıkçası hiç aklıma dahi gelmedi not defteri sayfasında kaydediyordum ancak baktım uğraşılacak gibi değil bıraktım ama 150 200 civarı bitirdiğime eminim yoksa anime yetersizliği çekmezdim.

Geri
Yukarı