Çözüldü Akım korumalı prize uzatma kablosu takılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

barannozdemirr

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, forumda aynı konu başlıklarını okudum ve çok emin olamadım açıkçası. Viko'nun 6'lı akım korumalı prizini kullanıyorum. Sadece PC kasası, monitör ve telefonumun şarj aleti takılı 3 tane priz çoğunlukla hep boş. Aşağıdaki gibi tekli normal bir uzatma kablom var buna vantilatörün fişini takacağım sonra da tekli uzatma kablosunu 6'lı akım korumalı prize takıp kullanmayı düşünüyorum. Sizce herhangi bir sorun olur mu?

bfde3ba4ab57009dfc9f90583b83874e.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
nominal akım değeri: 16A
nominal güç değeri: 3500W
açık devre gerilimi: 6 kv
gerilim koruma seviyesi: 1, 7 kv
tepe akım değeri: 6500A
dalga enerjisi değeri: 282 joule
koruma seviyesi: IP20

Olarak yazmışlar viko akım korumalı prize yeterli olur mu sizce?
Yeterli olacaktır hocam. Takabilirsiniz.
Ben de 3-4 senedir kullanıyorum akım korumalı priz. 6'lı aynı sizinki gibi. Birçok fiş takııyorum herhangi bir sorun olmadı.

6'Lı olan aıkm korumalı direk duvara bağlı hocam sizde öyle kullanıyosunuzdur büyük ihtimalle, 6'lının üstüne bir de farklı uzatma kablosu ya da çoklu priz takıyorsunuz bir sorun olmuyor öyle mi? Sadece cihaz fişinden zarar gelmez ama çoklu prize ek olarak başka çoklu priz takıldığında sorun olabilir diye düşünmüştüm.

Şöyle;Bizim apartmanda elektrik akımı arada azalıyormuş.Televizyonu yenilediğimizde gelen adamlar bunu farkettikleri için akım korumalı taktılar.Biz de komşudan akım koruma,kesintilerde korunma gibi fonksiyonları olan bir başlık aldık.O 6'lı akım korumalıya 4-5 tane fiş takılı,hiçbir sorun yok.O akım korumalıya 1 kere çoklu priz takmıştık ama sorun olmamıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı