Çözüldü Anakart ve işlemci değişim sonrası format gerekir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ResulBuluTR34

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba MSI H110M PRO VD anakart ve Intel işlemcim vardı, Gigabyte B450M S2H anakarta ve R5 3600 işlemciye geçtim format atmam gerekir mi? Ayrıca anakart yükseltme vidalarım fotoğrafdaki gibi 6 adet. Yeni aldığım anakartı bu vidalara direkt montajlayabilirim değil mi?
3D7AC1E9-0F54-409D-978C-A30B79F450AD.jpeg

Çözüm
Gerekir, aksi halde stabil çalışmaz bir sürü sorun ile karşı karşıya kalırsınız. Anakart değişim sonrası format zorunludur.
Temiz kurulum gerçekleştirin.
Dostlar sağ olun yardımlarınız için ben şimdi ISO dosyasını indirmek için bile kullanamaz mıyım?

Dediğiniz aynı anakart veya aynı anakartın serisi ile olabilir belki ama yine önerilmez.
Üstelik arkadaş işlemcisini bile değiştiriyor. Temiz kurulum şart.

İzoly N12x İ5-3470 3.60GHz 8GB 240SSD 500GB RX 550 4GB DDR5 Fiyatı geçen sene bu bilgisayara sahiptim. O anakart yerine A320M S2H, işlemci yerine Ryzen 5 1600 AF ve ekran kartı yerine MSI Armor RX 570 OC ile değiştim. İşletim sistemi SSD deydi. Driver'ları temizce silip tekrar yükleyince 10 ay boyunca hiçbir sıkıntı çekmedim ve bilgisayarı sattım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı