Çözüldü Asus E520 Mini PC El Capitian 10.11.6 Kurulumunda "Not Supported Platform" Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ohitekah

Hectopat
Asus E520 mini PC kullanıyorum. Freedos bir PC. Uzun zamandir Linux kullanmaktayım ve bu PC'ye macOS kurmak istiyorum. Daha önce birkac kez eski PC'de başarışı kurulumlar yapmıştım fakat şu anda USB'den boot etmeye çalıştığımda ''This version of Mac OS X is not supported on this platform'' uyarısı ile karşılaşıyorum. Internette yabancı sayfalarda birkac benzer konuya rastladım, SMBIOS değişikligi gibi fakat bircok farkli configuration denememe rağmen başırılı olamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.
Donanım bilgilerim:
  • Asus E520 Mini PC
  • Intel Core i7 7700T
  • 8 GB DDR4 RAM
  • 128 M2 SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi sürümü kurmaya çalıştın ? Bir de EFI klasörünü gönderir misin ? Ekstradan 7700T hatırladığım kadarıyla daha düşük güçte çalışıp daha düşük ısılar yaratıyordu ve bu işlemciden kaynaklı bir problem olabilir. Dediğim gibi EFI klasörünü bir at biraz düzenleyeyim bakalım.

Asagidaki linkten almis oldugum HD615_620_630_640_650.plist config dosyasi ile kurulumu yapip kullanamaya başladım. Aynı sorunla karşılaşabilecek arkadaşlar için paylaşıyorum. Tek problemim Wifi ve ses driveri kaldi. Sesin tam modelini bulamadım. Wifi buldum fakat Intel olduğu için problem çıkabiliyormuş. Yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla. Onuda çözersem hiçbir sorun olmadan kullanmakta olacağım. İlginiz için tesekkür ederim.

RehabMan/OS-X-Clover-Laptop-Config

Son düzenleyen: Moderatör:
Claus'un verdiği rehber de yüklemeleri özelleştirerek Voodoo Classic seçeneğini seçin ve yükleyin.

Sistemde dahili olarak Intel Wi-Fi var ve macOS Intel Wi-Fi kartlarını desteklemiyor. Harici olarak Asus N10 USB alabilirsin. LAN girişi çalışıyor değil mi ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı