Çözüldü ASUS N56VZ BIOS Güncelleme ve Isınma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bellat1000

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bende ASUS N56VZ modeli bir leptop var. İçini açıp temizlediğim halde hala ısınıyor, işlemci sıcaklığı 75 derece olmadan fan 2500 RPM geçmiyor, ben de BIOS'u güncelleyerek bu sorunun geçeceğini düşünüyorum. BIOS güncelleme konusunda yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

Not: Benim BIOS versiyonumda 216 yazıyor ama sitede tanım yerlerinde birinde "BIOS 217 Update EC firmware"
diğerinde "BIOS 216 Update new nVIDIA VBIOS" yazıyor, hangisini kullanacağım?
csm_teaser_07_968c7585d0.jpg
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
"Update EC firmware" olanı yükleyeceksiniz. Termal macun değişikliği yapıldı mı?

Leptopun termal macunu değiştirdim fanlari temizledim 2/3 derece duşüş oldu yanlız şuan leptopun fare oynatılan yeri cok isiniyor, oyunlarda genelde lol oynuyom tek pch diyot gibi birsey sicakligi 65 derece yaziyor sicaklik değerlerinde.

Bu arada yardımlariniz ve ilginiz için teşekkür ederim.

IMG_20150428_214922.jpg

Birde arkadaşlar bakır boru erimiş gibi bazi yerleri içeri çökmüş siyahlaşmış, soğutmaya etkisi olur mu? Termal macun surdüğum halde ısınıyodu 90 derece lol oynarken, bende işlemci güç yonetimini sinirladim i7 3630qm.

Murat kardeşim ben 217 bios'u indirdim ama yüklemede zorluk çekiyorum yardımcı olur musun? Dediğin gibi Easy flash girdim sonra karşıma en alttaki yer çıktı buradan sonra ne yapmalıyım?

fgfgf.jpg

fggff.jpg

Ama oralarda efı yazıyor, benim usb dekinde Update EC firmware yazıyor. Sorun olmaz mı? İkisi de farklı diye biliyorum ben.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı