Çözüldü Boot menüde USB seçtiğim halde Windows açılıyor

• Konuyu başlatan ncl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 6B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ncl

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI H55M-E23 Mainboard
i3 550 3.20GHz
2x 2GB DDR3 RAM
AMD Radeon 5570 2GB
WD Green 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenks Edition
Meslek
Muzik Produktoru & Grafik Tasarim ve Video Editoru
Merhabalar, güncel işletim sistemim Windows 7, daha yüksek ekran kartı driverı yükleyebilmek için bugün Microsoft'un sitesinden Windows 8.1 64 Bit Türkçe ISO dosyasını indirdim.

BIOS'um UEFI desteklemiyor. Rufus uygulamasıyla doğru ayarları yapıp format USB mi hazırladım.

Her şey tamamdı. Sıra geldi Boot menüsünden USB seçmeye. Ancak Boot menüsünden USB seçince, 3-4 saniye siyah ekranda kalıp otomatik olarak Windows 7'yi başlatıyordu. Sonrasında belki de hatalı yazılmıştır diye tekrardan USB'ye dosyaları Rufus ile yazdırdım. Yine olmadı. Sonrasında BIOS menüsünden Boot seçeneklerinde en üst sıraya USB'yi aldım. Ve yine aynı olay yaşandı. Yardımcı olabilir misiniz?😔

Kullandığım Rufus ayarları aşağıda:

rufus ayarlar.PNG

Not: Eğer MBR yerine GPT'yi seçersem. Hedef sistem otomatik UEFI oluyor ve başka seçenek çıkmıyor. Önceden Windows 7 format atarken de aynı ayarları kullanmıştım zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
SATA kablosunu tak.

Diğer USB aygıtı dediğin aygıtı birinci sıraya al ve tekrar dene.
Şimdi şöyle yapalım, SATA kablosunu çıkar ve sadece USB üzerinden Boot etmeye çalış, ne hata veriyor görelim.

Tamam hemen deniyorum.

Tamam hemen deniyorum.

SATA kablosunu sökerek PC'yi yeniden başlatıp BIOS'u açtım, 2 cihaz tanıdı USB ve bir tane daha, ikisine de USB'yi atadım, bir aksaklık olmasın diye. Ve yükleme ekranı geldi. Kurulum ekranındayım, ancak ben bu SATA kablosunu takmadan kurulum yapamam?

Nasıl bir şey uygulayabiliriz?

Şimdi BIOS menümden 3 cihaz tanıyor, USB SATA ve bir tane daha, ben bu 3 önceliğe de USB versem, SATA ve diğer aygıtı ihmal etsem, SATA kablosu PC'ye hala bağlı olduğu için kurulum yapabilir miyim acaba? Denmeye değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelişmiş sürücü özellikleri deyip eski BIOS'lar için düzenleme yap de sonra dene.
Ve o gelişmiş sürücü özelliklerini göster dedikten sonra ki hali SS at.

SATA kablosunu tak.

Diğer USB aygıtı dediğin aygıtı birinci sıraya al ve tekrar dene.

Evet, bu yazdığını görmeden kendi düşündüğümü denedim. BIOS menüsünden bütün öncelikleri USB belleğe verdim. SATA kablosu ve her şey bağlı, yükleme ekranına attı. Sorunum çözüldü teşekkür ederim :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı