Çözüldü Dell Insprion N5010 8 Bip sesi Bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dell Insprion N5010 laptop bilgisayar var. Arkadaşım bir sabah bilgisayarı açmaya çalıştığında açılmamış ve her bilgisayarı açmaya çalıştığımızda 8 kez kıs bip sesi geliyor açılmıyor. İnternet'ten biraz araştırma yaptım ekran kartı problemi olduğu yazıyor sizce ne olmuş olabilir ekran kartı hasar görmüş müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • LCD panel bozulduğunda bu sorun oluyormuş. D tuşuna ve Güç tuşuna aynı anda bas. Cihaz açılabilir fakat panelin bozukluğunu değiştirmeyecektir bu durum.
  • Olmazsa pili ve şarjı sök, güç tuşuna birkaç defa bas ki cihazın enerjisi tamamen sıfırlansın ve 5 dakika sonra pili ve şarjı geri tak.
  • ALternatif olarak FN+ Güç tuşuna bas.

Ücretli destek almak isterseniz yetkili servis olan teknoser ( 0212 385 16 18) tarafından destek alabilirsiniz. Recep Bey'in vermiş olduğu kombinasyonlar test kombinasyonlarıdır. D tuşuna basılı tutup bilgisayarı açtığınızda, ekranınıza renkler gelecektir. Eğer renkler gelirse anakart değişimi yapılması gereklidir.

Sorununuz ekran kartından kaynaklanmaktadır...
Ekran kartı chipsetinizin sökülüp tekrardan kalıplanıp yerine geri takılması gerekmektedir. Bulunduğunuz yere göre değişir. Ortalama 120-160 arası piyasada onarım fiyatı vardır. 3 ayın altında garanti veren bir yere yaptırmayınız. İzmir içinde iseniz yardımcı olabilirim.

LCD panel değiştirdiler. Sıkıntım çözüldü. Görüntü gitmeden önce ekranda videoları felan tam ekran oynatamıyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı