Çözüldü Dosya sistemine sahip olmayan diskteki verileri kurtarma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sait.jobs

Kilopat
Yer
Ankara/Kalecik
Daha fazla  
Meslek
Software Builder
Merhaba arkadaşlar benim sabit disk ile ilgili bir sıkıntım var lütfen bileniniz varsa yardım etsinler. Benim sorunum bilgisayarımda 2 tane sabit disk vardı. Bunların birincisini sistem için diğerini ise dosya ve belgeleri muhafaza etmek için kullanıyordum. Bilgisayarımın c sürücüsüne solucan girmesi sonucu mecbur format attım. Format tamamlandıktan sonra ise 2. sabit diskimi bilgisayarım ikonunda göremiyordum. Aygıt yöneticisinden girdiğimde ise 2. sabit diskin de sorunsuz çalıştığını fakat birim etiketi ve belli bir dosya sistemine sahip olmadığını gördüm. Bu sorunu hiç bir veriye zarar vermeksizin nasıl çözebilirim arkadaşlar ve son olarak anlamayanlar için veya görmeden bir şey diyemem diyenler için ekran görüntüsü aldım fakat resmi nasıl konuya ekleyebilirim ?

sshot-1.png
Windows kurulum esnasında kararsız kaldığını söyledi. Ben de 2. disk' i çekip formatladım. 2. diskteki verilerin tamamı duruyor fakat erişemiyorum.

İlk olarak sağ tıklayıp dosya türünü değiştir o depolama havuzunda daha sorna bir isim ver örneğin G diski erişirsiniz sonra.

Minitool Partition Wizard indirip bölüm harfi atamayı dener misin?
Disk' i tara dedim tarama yapıyor. Fakat disk' e isim verilemiyor, ve dosya biçimi değiştirilemiyor.

İlk olarak sağ tıklayıp dosya türünü değiştir o depolama havuzunda daha sorna bir isim ver örneğin G diski erişirsiniz sonra.
Dosya türünü değiştirme ikonları falan hepsi kapalı sadece yardım' a tıklayabiliyorum. O da yardımcı olmuyor.

Şunun gibi mi yapıyorsunuz;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu işlemi dener misiniz? O kısımda sizin o sürücü gözüküyor mu?
Basit depolama alanı için daha fazla kullanılabilir alan ekleme

Bir Basit depolama alanı kullanarak ve sürücü oda tükendi iseniz, sürücü harfi kullanılabilir alan miktarını artırmak için havuza yeni bir sürücü ekleyebilirsiniz.Bunu yapmak için, Depolama alanı açın ve yönetmek istediğiniz depolama havuzu bulabilirsiniz.Sonra tıklayın Sürücüler Ekle Eğer depolama havuzuna başka bir sürücü ekleyebilirsiniz iletişim kutusunu açmak için seçeneği.

Eklemek istediğiniz sürücüyü seçin ve tıklayın Sürücüler Ekle düğmesine basın.Üçüncü Sürücü artık havuzunun bir parçası olacaktır.

Sadece eklenmiştir alan tüm kullanarak böylece Şimdi depolama alanı değiştirmeniz gerekir.Bunu yapmak için, tıklayın Değiştir depolama alanı özelliklerini ekranını açmak için seçeneği.

Etiketli alana Depolama alanı boyutu Toplam havuzu kapasite satırında yansıyan numaraya miktarını değiştirmek.Sonra tıklayın Depolama alanı değiştirmek düğmesine basın.

Sizin Basit depolama alanı şimdi havuzda tüm sürücülerde kullanılabilir alan tüm kullanarak olacaktır.
Alıntıdır: Windows 8 Depolama alanlarda nasıl yapılandırılır .

Şunun gibi mi yapıyorsunuz;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet beni sorunumda aynı fakat ince bir ayrıntı var ve benim sorunumda o ayrıntıda. Dikkat ettiysen benim sürücümdeki resimde 465,63 GB yazan yerin yanında NTFS ve ya FAT yazmıyor. Fakat Recep Baltaşı' ın anlattığı videoda dosya sistemi NTFS olarak belirtilmiş. NTFS' ye çevirmenin tek yolu diski formatlamak ama içindeki verileri bir daha bulmak çok zor ve çoğu imkansız.

Şu site saçma bir Türkçe çeviri yapmış anlarsan valla sorunu çözersin gibi.
Soru:Ben depolama alanları birinde alanı bitti ve artık Windows bana sürücüye erişmek için izin vermez. Ben ne yapabilirim?

Sadece tam raporlama yerine alanı bittiğinde Nedense, Microsoft sürücüye erişim devre dışı bırakmak için karar verdi. Denemek ve çevrimiçi geri getirmek, bu yeniden erişmek için depolama havuzu içine daha fazla sürücüleri yüklemeniz gerekir devlet olacaktır. Başka bir yöntem tekrar çevrimiçi getirmek için deneyin depolama alanı değiştirmek ve biraz daha büyük yapmak ve etmektir. Sürece diske daha fazla bir şey yazmaya çalışmayın olarak, size biraz boşluk temizlemek için gereken tüm dosyaları silmek gerekir. Sonra tekrar depolama alanı değiştirebilir ve orijinal boyutuna ayarlayabilirsiniz. Sizin sürücü harfi erişilebilir ve düzgün çalışmıyor gerekir.
Kaynak: Windows 8 Depolama alanlarda nasıl yapılandırılır .

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu site saçma bir Türkçe çeviri yapmış anlarsan valla sorunu çözersin gibi.
Soru:Ben depolama alanları birinde alanı bitti ve artık Windows bana sürücüye erişmek için izin vermez.Ben ne yapabilirim?

Sadece tam raporlama yerine alanı bittiğinde Nedense, Microsoft sürücüye erişim devre dışı bırakmak için karar verdi.Denemek ve çevrimiçi geri getirmek, bu yeniden erişmek için depolama havuzu içine daha fazla sürücüleri yüklemeniz gerekir devlet olacaktır.Başka bir yöntem tekrar çevrimiçi getirmek için deneyin depolama alanı değiştirmek ve biraz daha büyük yapmak ve etmektir.Sürece diske daha fazla bir şey yazmaya çalışmayın olarak, size biraz boşluk temizlemek için gereken tüm dosyaları silmek gerekir.Sonra tekrar depolama alanı değiştirebilir ve orijinal boyutuna ayarlayabilirsiniz.Sizin sürücü harfi erişilebilir ve düzgün çalışmıyor gerekir.
Kaynak: Windows 8 Depolama alanlarda nasıl yapılandırılır .
Bunu biliyorum İngilizcem iyi ben çevirdim ve baktım sürücünün online olması lazım yani çalışıyor olması lazım aktif olması lazım diyor ve benim sürücüm aktif.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı