Çözüldü eGambit EasyBCD'yi trojan olarak buldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çözüm
Aynı sonuç: 1 Trojan ve 2 Malware. :(
False positive. :) :) İndirebilirsiniz. 🤠
İlla Trojan diyorsan, ki değil. Programın ağla olan ilişkisini kesebilirsin. Ama eğer otomatik güncelleme özelliği veya lisans girme yeri özelliği varsa onlar devre dışı kalabilir.
Acaba programdan değilde sizin bilgisayarınızda bulunan başka birşeyi virüs olarak görüyor olabilir mi?
Öyle bir şey mümkün değil. :) Mümkün ama bu olayda değil.
Virustotal senin bilgisayarını analiz etmez. "VirusTotal basit bir çoklu tarayıcı olarak tasarlanmıştır. Çeşitli antivirüs motorlarını toplar ve bunları kullanıcı tarafından yüklenen dosyalar ile besler."
Etiket tutmamış.
@Murat5038'i etiketleyelim. Bu soruya @Murat5038'in daha sağlıklı cevap verebileceğini düşünüyorum. :)

Büyük ihtimalle sistem dosyalarını görüntüleme özelliği yüzünden yakalanmıştır, ben güvenilir diyorum.

False positive. Kullanabilirsiniz sıkıntı yok. :)
signature.png

advisor.png

Sertifikaların var olması yazılımın temiz olduğuna her zaman işaret etmez. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım. Hazır denk gelmişken belirteyim.

Ama yazılım zaten temiz. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Biliyorum. Sertifikaların olması programın güvenilirliğini arttırır ama. :)
Zaten alta Kaspersky Advisor sonucunu da koydum. :)

Dediğiniz olay nadiren yaşanıyor. :)
Güvenilir bir sertifika değilse (örneğin kopyalanmış sertifika) karma değerlerinden algılanabiliyor çoğu durumda. :)
Zaten zararlıysa davranış analizine sahip Antivirüsler zararlı programı tespit edebiliyor. :)

(bkz.)

Son düzenleme:

Güvenli merak etmeyin. Sitemize eklemiştim. Bu tür yazılımları bizden indirirseniz sorun yaşamazsınız eğer kendi sitesini bilmiyorsanız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenli merak etmeyin sitemize eklemiştim bu tür yazılımları bizden indirirseniz sorun yaşamazsınız eğer kendi sitesini bilmiyorsanız.
Aynı sonuç: 1 Trojan ve 2 Malware. :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı