Çözüldü FAST_ERESOURCE_PRECONDITION_VIOLATION mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kenanaras

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : AMD Ryzen 9 7900X3D
Anakart : Asus Rog Strix B650E-F Gaming Wi-Fi AMD AM5
Ram: G.Skill Trident Z5 NEO (AMD Expo) 32GB (2 x 16GB) DDR5 6000 CL30-38-38-96
Depolama : Samsung 980 PRO NVMe M.2, 2 TB SSD, 7.000 MB/sn, 5.100 MB/sn
Kasa: Asus Tuf Gamıng GT501
Monitör: Asus TUF VG27AQ 27" 165Hz 1ms FREESYNC/G-SYNC QHD IPS Monitör
Güç Kaynağı : Corsair RM850 CP-9020196-EU 850 W Power Supply
Soğutucu: Arctic Liquid Freezer II - 360 A-RGB
Son 1 ay içerisinde ismini yazamadığım fazla sayıda mavi ekran hatası aldım. Bu dosyaları analiz edip çözüme kavuşturabilirseniz çok sevinirim. Saygılarımla.
Link: dmp.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bellekleriniz uyumsuz. SK Hynix çipli bellek ile Samsung çipili belleği aynı sisteme takmayın. 3. slottaki SK Hynix çipili olanı çıkartın. 8GTZR kodlu olan.

Tecrübelerimin bana vermiş olduğu yetkiye dayanarak cevabımı çözüm olarak seçiyorum. Sökmenize rağmen çözülmez ise konuya mesaj atabilirsiniz ama çözülmemesi pek mümkün değil çünkü sorunun sebebi bu.
Ayrıca BIOS sürümünüz 1.B0 olarak gözüküyor. Ben anakartınızın Support kısmına girdiğimde herhangi bir BIOS dosyası göremiyorum. Son zamanlarda sadece bende mi oluyor bilmiyorum ama. Bu arada demek istediğim bu yazdığım sürümden daha güncel bir sürüm varsa güncelleyin.

MPG X570 GAMING Edge Wi-Fi son güncel BIOS sürümü yükledim.
14.09.2020 tarihinde güncelledim.

Bellekleriniz uyumsuz. SK Hynix çipli bellek ile Samsung çipili belleği aynı sisteme takmayın. 3. slottaki SK Hynix çipili olanı çıkartın. 8GTZR kodlu olan.

Tecrübelerimin bana vermiş olduğu yetkiye dayanarak cevabımı çözüm olarak seçiyorum. Sökmenize rağmen çözülmez ise konuya mesaj atabilirsiniz ama çözülmemesi pek mümkün değil çünkü sorunun sebebi bu.

Çözüm
Çok sağ olun Recep bey. İyi akşamlar. Ama neden Memtest yazılımı 2 kez tarama yaptığım halde hata bulmadı?

Çünkü RAM'lerde bir arıza yok. RAM'ler sorunsuz. Memtest de RAM'leri tek tek test ediyor. Sizdeki sorun senkron çalışmada. Farklı çipe sahip bellekler aynı sistemde soruna sebep olabilir. Bu ilk değil, sürekli oluyor.

Geri
Yukarı