Çözüldü Forza Horizon 4 en iyi araba ayarları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İyi forumlar. Bugün Forza'yı yükledim. Oynuyorum fakat bu yarışa başlarken araç ayarları var ya lastik basıncı bilmem ne hah işte onu mu tam ayarlayamadım bilmem ama araba çok yanlıyor, savruluyor. Mesela virajda yanlayarak geçiyorum sağa doğru yanlıyorsam sol tuşa bastığımda araç birden sola dönüp spin atıyor. Bunu nasıl düzeltirim?

Çözüm
Eğer arabaları stok ayarlarda kullanıyorsanız kullanışın çok dengesiz olmaması gerek. Forza'nın bir sürüş simülasyon oyunu olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız, NFS oyunlarındaki gibi kolay bir araç kullanımı olmayacak. Alışmanız gerekebilir.
Şahsen ben hiç ince ayarlamalara girmeden araçları modifiye edip devam ediyordum. Sürüş stiline de alıştığımdan drift atarak viraj da dönebiliyordum.

Çözdüm. Direksiyonu simülasyon moduna almışım. Standarda getirince çözüldü. Ama NFS'deki gibi virajlara 200 ile girilmiyor. Bence böyle daha hoş.
Bahsettiğiniz olaylar oyundaki adını unuttuğum bir ayarın simülasyon ayarında olmasından kaynaklanıyor. (Lastik basıncı, sıcaklık vs.) O ayarı standart moduna getirmeniz gerek. Oynanış ayarlarına girdiğinizde hangi ayar olduğunu göreceksiniz.
Yükseltme ve ayarlama bölümünde (Garajda bulunuyor.) sağ üst tarafta yeni ayarlar bulun diye bir sekme var. Orada oyuncuların yaptığı sürüş stilinize uygun ayarlar var. Bunlardan birini seçin. İster full grip ister full drift aracı yaparsınız böylece.

Eğer arabaları stok ayarlarda kullanıyorsanız kullanışın çok dengesiz olmaması gerek. Forza'nın bir sürüş simülasyon oyunu olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız, NFS oyunlarındaki gibi kolay bir araç kullanımı olmayacak. Alışmanız gerekebilir.
Şahsen ben hiç ince ayarlamalara girmeden araçları modifiye edip devam ediyordum. Sürüş stiline de alıştığımdan drift atarak viraj da dönebiliyordum.

Çözdüm. Direksiyonu simülasyon moduna almışım. Standarda getirince çözüldü. Ama NFS'deki gibi virajlara 200 ile girilmiyor. Bence böyle daha hoş.

Çözüm

Geri
Yukarı