Çözüldü FreeDOS işletim sistemli laptopu Windows 10'a geçirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mephorâsh

Hectopat
Arkadaşlar daha önce de marka ve model önerisi almak için de bir başlık oluşturmuştum. Sayenizde kararımı verdim ve Dell G315 3590 modelini 27/01/2020 tarihinde satın aldım. Evde bulunan 32 gblik flash belleğe Windows 10 UEFI bootladım ve şu an yükleme ekranındayım fakat Windows10U HDD yerine SSD'ye kurmak istiyorum ama burada Windows'un buraya yüklenemeyeceğine dair bir hata alıyorum. Bu hatayı gidermek için diskteki diğer bölümleri silmek gerektiğini biliyorum fakat diğer bölümlerde önemli bilgilerin yer alabileceğini söylüyor bana ben de bu yüzden size danışmak istedim. Bunları silmemin herhangi bir sakıncası var mı? Acil yanıtlayabilirseniz sevinirim bu ekranda takılı kaldım çünkü.

Düzenleme: Ben diğer bölümleri sildim ama hala SSD kısmına yükleme yapamıyorum böyle bir hata alıyorum HDD'ye mi kurmak zorundayım şimdi?

Düzenleme 2: SSD dahil olmak üzere görünen bütün diskleri sildim daha sonrasında ssd ve hdd'yi tekrardan oluşturunca UEFI'ye uygun disk kurtarma boş yerleri vs.ler ortaya çıktı ve şu an ssd'ye windows 10 kurulumunu yapıyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-01-29 at 21.32.15.jpeg
    WhatsApp Image 2020-01-29 at 21.32.15.jpeg
    44 KB · Görüntüleme: 57
  • WhatsApp Image 2020-01-29 at 21.49.20.jpeg
    WhatsApp Image 2020-01-29 at 21.49.20.jpeg
    62,7 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Çözüm
3 bölümü de alttaki sil butonu ile sil, sonra oluşacak "Sürücü 1 Ayrılmamış Alan" yazılı bölümü seç, Yeni butonuna bas, devamında ileri de kurulumu tamamla.
s1.PNG
Shift + F10 basıp diskpart yaz sonra.
List disk.
Sonra select disk 1 (hangisine yükleyecek sen onu seç)
Sonra clean yaz kapat geri gel tekrar ileri yap olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Windows10'u başarılı bir şekilde yükledim fakat yükleme sonrasında HDD'm gözükmüyor bunun için ne yapmam gerekiyor?

Bilgisayar sağ tık yönet disk yönetimi oradan diski seçip bir şeyler yaparsın.

Tesekkür ederim kontrol edeceğim fakat bir sorunum daha var, GTX 1660 Ti ekran kartı bulunuyor bu laptopta fakat ne sağ Click'te ne de dxdiag'da ekran kartımı göremiyorum bunun sebebi nedir?
Ayrılmamış bir bölüm gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-01-29 at 22.17.57.jpeg
    WhatsApp Image 2020-01-29 at 22.17.57.jpeg
    81,9 KB · Görüntüleme: 38
Tesekkür ederim kontrol edeceğim fakat bir sorunum daha var, GTX 1660 Ti ekran kartı bulunuyor bu laptopta fakat ne sağ Click'te ne de dxdiag'da ekran kartımı göremiyorum bunun sebebi nedir?

Ayrılmamış bir bölüm gözükmüyor.
Ekran kartının görmesi için driverını yüklemelisin.
Harddiskin disk 0 olan büyük ihtimal bilgisayarımda gözükmüyorsa biçimlendiribilirsiniz bilirsin belki çözüm olabilir.

Ekran kartının görmesi icin driverını yüklemelisin.
Harddiskin disk 0 olan büyük ihtimal bilgisayarımda gözükmüyorsa biçimlendiribilirsiniz belki çözüm olabilir.
Driverını araştıracağım, bu arada biçimlendirmek sonuç vermedi, acaba diskin içeriğini silsem ayrılmamış şekline geri gelir mi oradan tekrar yeni birim oluşturarak getirmeye çalışırdım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı