Çözüldü Gigabyte B450M S2H F60c BIOS güncellemesi yapılmalı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Selamlar,
Hocam Ec Fw Tool güncellemesini yapmış olduğunuzu varsayarak nasıl yaptığınızı hatırlıyor musunuz acaba? Programı çalıştırdığımda kurulum yapmıyor bu yüzden F31 sürümde kaldım güncelleyemiyorum.

Selamlar,
Hocam Ec FW Tool güncellemesini yapmış olduğunuzu varsayarak nasıl yaptığınızı hatırlıyor musunuz acaba? Programı çalıştırdığımda kurulum yapmıyor bu yüzden F31 sürümde kaldım güncelleyemiyorum.

Bir adet flash disk ile indirdiğin dosyayı F61C'yi diske at ve sitemi yeniden başlat. Bu arada spam olarak delete tuşana bas. BIOS'a gir. Oradan BIOS'tan güncellemek istediğin F61C dosyasını seç ve ilerle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir adet flash disk ile indirdiğin dosyayı F61C'yi diske at ve sitemi yeniden başlat. Bu arada spam olarak delete tuşana bas. BIOS'a gir. Oradan BIOS'tan güncellemek istediğin F61C dosyasını seç ve ilerle.
Üstadım BIOS güncellemesini biliyorum ancak EC FW UPDATE TOOL diye bir program var bunu yapamıyorum. Siz BIOS güncellemesi dışında bu güncellemeyi yaptınız mı? Gigabyte sitesinde 4 kanal RAM kullanıyorsanız bu güncellemeyi yapmalısınız diyor, F40 ve sonrası BIOS versiyonları için. Ben F31 BIOS kullanıyorum şu anda güncelleme yapıp 3. nesil Ryzen işlemci alacağım ama EC FW UPDATE yapmalı mıyım bunu anlayamadım o yüzden size sormak istedim. Eğer bu güncellemeyi yapmadan en güncel BIOS'u yükleyip 3. nesil Ryzen kullanabileceksem hiç bulaşmak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı