Çözüldü GTX 970 Oyunlarda FPS Düşüklüğü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

A4WPinkman

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugüne kadar tüm oyunlarda fps değerlerim normaldi. Bugün ses driverini güncelledim, sorunun bundan olduğunu sanmıyorum. Her şey normaldi oyun oynuyordum, sonra bir anda fps'im 20-30'a düşmeye başladı. Sonra Counter Strike Global Offensive'de denemek için girdim ve aynı şekilde 30 fps alıyorum. Sadece oyun içinde değil internette gezerken de yavaşladı bilgisayar facebook'ta gezerken bile kasma hissediyorum.
Ses driverini yüklemeden önceki bir tarihe sistem geri yükleme yaptım sonuç aynı. Bir de anakartın üstünde yanıp sönen bazen de sabit yanan bir ışık var yeni fark ettim ne olduğunu bilmiyorum aşağıya resmini atıyorum. Bir de oyunda iken işlemci kullanımı %25 olarak gözüküyor 0.77 Ghz olarak gözüküyor. Hdd kullanımı ise %90' larda.

1318339.jpg

EKRAN KARTI:
Asus GTX 970
İŞLEMCİ: i5 6500
RAM: Corsair Vengeance 8gb 2400mhz ddr4
ANAKART: MSI B150 GAMING M3
HDD: Wd 3,5" Caviar Blue 1tb 7200rpm
Windows 10 Pro 64 Bit

Düzenleme: Ram kullanımı 3.9 gb ve oyun içi fps'im şu an 30 :(
Boşta işlemci kullanımı %15 civarlarında, ram ise 2.7-3 gb civarlarında.

Zaten sorunun HDD de olduğunu yazmışsın. Kullanılan programları bi dikkatli incele görev yöneticisinden ayrıntılardan. Windows özelliklerine bak windowsu güya koruyan saçma bir özellik vardı. Aynı sıkıntıyı bana da yapmıştı ama bende kasmıyordu daha çok droplanıyordu. Dediklerimi yap olmazsa garantiye ver gitsin.

Anlamadigim oyun oynuyordum her sey normaldi bir anda 30 a dusmeye basladi , hep dusuk olmuyor fps ama dustugu zaman 1-2 dakika duzelmiyor.

Sabit diskin %90 kullanılması sorunun onda olduğu anlamına gelmiyor. İşlemcinin frekansı değeri çok düşük. Sabit diskin FPS ile alakası yoktur. Sadece kaplamalar geç yüklenir oyunda donmalar vs. olur. MSI Afterburner ile oyun içerisinde GPU ve CPU sıcaklıklarını ve kullanım değerlerinin fotoğrafını atabilir misiniz?

En temiz yöntem driverları sil tekrar yükle

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hemen oyuna girip ısı değerlerine bakıyorum. Şu an sadece google chrome açık işlemler sayfası bu şekilde ; chromegezerken.png

Oyuna bu resimleri almadan yaklaşık 1 dakika önce girdim, ısınma gibi bi sıkıntı olduğunu sanmıyorum bilgisayarı daha az önce açtım.Buyrun resimler;

fps1.png fps2.png fps3.png fps4.png

Nerden ayarlayacağım ?

Adsız.png Nvidia simgesine sağ tıkladığımda Experience çıkmıyor.

HDD kullanımı düşürmek için Defrag işlemi yapabilirsin. (Smart Defrag işini görür.)
Ama sorunun bu olduğunu düşünmüyorum.
Bu arada sıcaklık değerleri de bana yanlış gibi geldi. %19 GPU kullanımı ve 20 derece sıcaklık aşırı az bir değer.
Oyun içindeyken After Burner programının resmini çekip atar mısın.

Örnek;
asdasdasd.png

Güç seçenekleri diye aratıyorsun, dengeliye veya yüksek performansa getiriyorsun. İşlemci besleyemediği için GPU kullanımı düşük olabilir, güç seçeneğin güç tasarrufunda olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı