Çözüldü GTX 970 Oyunlarda FPS Düşüklüğü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Onu da denedim format attıktan sonra 365.10 sürümünü kurdum yine aynı.

Acaba sistem güç yetiremiyor olabilir mi? Yeterli elektriği alamıyordur belki de parçalar?

Bilemiyorum sıkıntısı ne normalde yetiyordu bi anda noldu çok merak ediyorum.

Bilemiyorum sıkıntısı ne normalde yetiyordu bi anda noldu çok merak ediyorum.
Hocam Aynı sorunu bende yaşamıştım meğersem sorun gözümün önündeymiş 4*2 Ram kullanıyordum bir baktım 2GB ram kullanımda yazıyor ramları sök çıkar yaptım sorun ortadan kalktı eğer çift modul ram kullanıyorsanız bilgisayar özelliklerinden bir bakın kullanılabilir ram miktrarına

Ram' im tek modül 8 gb bugün çıkarıp taktım, zaten 8 gb görünüyor. Prime94 ile stress test yapıyorum işlemci maximum 800 mhz' ye kadar çıkıyor %25 işlemci kullanımında sabit kalıyor.

Anakart üzerinde Trigger Switch var mı varsa kapatabilir misin? Bunun dışında BIOS'ta Speed Step varsa kapat ve varsa faz kontrölünüde Auto'dan Normal'e alıp deneyebilirsin.

Bu arada BIOS güncel değilse güncelleyebilir misin?
BIOS güncelleme rehberi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
BIOS güncelledikten sonra vereceğim linkteki adımları yapabilir misin?
İşlemci 0.8 GHz sorunu - Smtylmz Blog | Smtylmz Blog

Bios'u bu sorunu yaşadıktan hemen sonra güncelledim, onun haricinde dediğiniz şeyleri birazdan yapacağım.

Hocam dediklerinizi yaptım şu an 0.77 gözüken işlemci hızı 3.26 gözükmeye başladı çok teşekkürler oyunda fps'i deneyeceğim.

Allah razı olsun oyunlarda 100 fpslere döndüm :)

Bu ayarları yaptıktan sonra sıcaklık sorunu yaşamam değil mi ?

Sorun çözüldüyse ne mutlu bana. 30-35 dakika oyun oynadıktan sonra oyundayken sıcaklık değerlerini Afterburner ile fotoğrafını çekip buraya atın yardımcı olurum. Sıcaklık sorunu yaşayacağınızı düşünmüyorum.

HWMonitor ile atsam fark eder mi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı