Çözüldü i3 2370M laptopa Ubuntu veya Linux önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DoğuK

Centipat
Merhabalar ben yaklaşık 2 yıllık Windows 10 kullanıcısıyım. Bilgisayarımda herhangi bir kasma söz konusu değil ama Ubuntu'yu yüklediğim zaman kasıyor. Acaba neden? Bir de Windows dışında bir işletim sistemi önerebilir misiniz(kasmayan)?
Sistem özelliklerim;
4 GB RAM.
i3 2370M 2.40 GHz işlemci.
700 GB HDD.
AMD Radeon HD 7610M.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhabalar ben yaklaşık 2 yıllık Windows 10 kullanıcısıyım. Bilgisayarımda herhangi bir kasma söz konusu değil ama Ubuntu'yu yüklediğim zaman kasıyor. Acaba neden? Bir de Windows dışında bir işletim sistemi önerebilir misiniz(kasmayan)?
Sistem özelliklerim;
4 GB RAM.
700 GB HDD.
AMD Radeon HD 7610M.

Lubuntu ve Xubuntu´ya bakabilirsiniz.
Sistem özelliklerim;
4 GB RAM.
700 GB HDD.
AMD Radeon HD 7610M.

Lubuntu ve Xubuntu´ya bakabilirsiniz.

Çözüm
FegeyaOS'a da bakabilirsiniz. Bu işletim sistemi Fegeya Topluluğu tarafından geliştiriliyor, güvenlik ve performans odaklı bir işletim sistemi. Çekirdek kısmında Fegeyake'yi kullanıyor. Deneyebilirseniz, bugları ve hataları bize bildirirseniz seviniriz.

Çok düşük sistemler için light-weight bir işletim sistemidir. OpenTracker'ın customize edilmiş, performans konusunda ve optimizasyon konusunda daha da gelişmiş bir masaüstü ortamına sahiptir.

Kullanmak ya da denemek isterseniz şuradan indirebilirsiniz: FegeyaOS

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı