Çözüldü iMac 2009 sierra kurulumu sırasında, "unable to write to the last block" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ayhanyildiz

Kilopat
Daha fazla  
2009 late bir iMac 27 bilgisayara USB Boot ile sierra yüklemek istiyorum (High Sierra yüklü idi ama açılışta tanımsız OS diye hata veriyordu), bu yüzden oluşturduğum USB disk ile kuruluma başladım ama diski (1 TB HDD) formatlama sırasında "unable to write to the last block of the device" hatası alıyorum ve bir türlü aşamadım (terminal üzerinden bir iki denemem oldu).

Bildiğiniz bir çözümü veya önerebileceğiniz bir yazılım/program var mı diski formatlayabileceğim, teşekkürler...
2009 late bir iMac 27 bilgisayara USB Boot ile sierra yüklemek istiyorum (High Sierra yüklü idi ama açılışta tanımsız OS diye hata veriyordu), bu yüzden oluşturduğum USB disk ile kuruluma başladım ama diski (1 TB HDD) formatlama sırasında "unable to write to the last block of the device" hatası alıyorum ve bir türlü aşamadım (terminal üzerinden bir iki denemem oldu).

Bildiğiniz bir çözümü veya önerebileceğiniz bir yazılım/program var mı diski formatlayabileceğim, teşekkürler...

Edit :

sayfasındaki format komutunu terminal üzerinden bir iki defa üst üste yaptım ve hatayı atladım, şu an kurulum tamamlanmış durumda :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı