Çözüldü Jack Kablosu takınca sürekli girdi-çıktı Uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar iş gereği 2 günlüğüne bilgisayarı aileme emanet edip gitmiştim, jack kablosunu takmayı unutup gittiğim için sonradan telefonda anlatmak durumunda kaldım; Ne yapmaları gerektiğini.

Galiba jack kablosunu 50KG basınç ile takmış olmalılar ki hat girişini darma duman halde buldum. Eğer sizler de sürekli olarak girdi - çıktı uyarıları alıyorsanız, kulaklık için olan yeşil renkli hat girişine jack kablonuzu taktığınız anda ses gelmiyorsa ön panele gelen çıkışların anakart üzerindeki konnektörünü bir çıkartıp deneyin.

Sürücü kısmından bahsetmek gerekirse, hali hazırda çalışan sisteminize durup dururken bu oluyorsa zaten donanımsal bir sıkıntı demektir. Bazen, tozlu ortamlarda sürekli tak - çıkar yapılan bilgisayarlarda toz nedeniyle de bu olabilmekte.
Küçücük deliğe toz mu girer demeyin, telefonlarda bile bu durum oluşuyor. 1 cımbız ucu büyüklüğünde toz birikiyor, daha önceden de başıma geldi.

Ancak jack güzelce yerine oturuyor, bahsettiğim durumu yaşatıyorsa bilin ki donanımsaldır. Onboard veya harici ses kartın sağlam ancak çıkışlarda bir sıkıntı olmuş demektir.

Alternatif çözüm olarak ise HDMI çıkışlı monitörünüzün SES ÇIKIŞI varsa buradan ses almayı deneyebilirsiniz.
Monitörde yalnızca giriş için jack varsa çözüm değil malesef. OUT yazan çıkışa takmanız gerekiyor. Ses bozuk olan onboard ses kartınızın jack'ı aracılığıyla değil de sağlam olan, ekran kartınızın HDMI portuyla taşınmış - monitörden aktarma yapıp yolunu bulmuş oluyor. Kalite olarak hissedilir bir kayıp olmayacaktır giriş - orta seviye ses sistemleri için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı