Çözüldü Just Cause 2 Çalışmayı Durdurdu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Abdulbaki.varli

Kilopat
Daha fazla  
Geçenlerde Just Cause 2 oyununu Steam'den satın aldım. Oyuna daha yeni başladım ve oynarken herhangi bir sıkıntı yok ama çatışma başladığı an oyun "Çalışmayı Durdurdu" hatası verip kapanıyor. Acaba bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Çözüm
Oyunun video ayarlarından Decals seçeneğini devre dışı bırakın. Bu özelliğin oyunun rastgele çökmesine neden olduğu belirtiliyor.
Geçenlerde Just Cause 2 oyununu Steam'den satın aldım. Oyuna daha yeni başladım ve oynarken herhangi bir sıkıntı yok ama çatışma başladığı an oyun "Çalışmayı Durdurdu" hatası verip kapanıyor. Acaba bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
Bu hatanın pek çok nedeni vardır bunları madde halinde sıralıyorum:

- Mevcut Ram'ınız oyunun ihtiyacını karşılamıyor olabilir.
- Mevcut İşlemci Hızınız (CPU) oyunun ihtiyacını karşılamıyor olabilir.

Sizlere olası çözümleri maddeler halinde sıralıyorum:

- GameBooster isimli programı kullanın.
- Oyununuzu silip tekrar yükleyin.

Sistem özelliklerinizi yazarsanız iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • İşlemci: Intel Core i3 CPU (M330 2.13 GHz)
  • Ram: 4GB
  • Ekran Kartı : Nvidia GeForce GT335M
  • İşletim Sistemi: Windows 8.1
  • Driver: Tüm Sürücüler Güncel.
-
Battlefield 3'ü yükledim onda bile donma dışında herhangi bir sıkıntı olmadı. Oyun sorunsuz açılıyor ve çalışıyor ama çatışma başlayıp mermiler gelmeye başladığı an "Çalışmayı Durdurdu" Hatası Veriyor.
-
Oyunu Silip Tekrar yükledim, Steam Doğrulaması Yaptırdım, Game Booster (Razer'in Cortex Yazılımı İçinde Yüklü Olan Aracı Kullandım) Yükledim, Windows 7 Uyumluluğunda Çalıştırdım Ama Sonuç Vermedi. Aynı Hata devam Ediyor.

Benimde böyle bir sorunum vardı, birazdan yazacağım çözümle düzeldi.
  1. Önce Nvidia Inspector indiriyoruz.
  2. Sonra Nvidia Inspector'u açıyoruz.
  3. Driver Version'un karşısında driver versiyonumuz yazıyor, onun yanında bir vida ve anahtardan oluşan küçük bir simge var, tıklıyoruz.
  4. Açılan pencerenin en üstündeki "Profiles" kısmından Just Cause 2'yi seçiyoruz.
  5. Ekranın aşağısına doğru inince "Shim Rendering Mode Options per application for Optimus"u buluyoruz ve karşısından
  6. "SHIM_RENDERING_OPTIONS_DEFAULT_RENDERING_MODE"'u seçip pencerenin sağ üst köşesinden 'Apply Changes' diyerek değişiklikleri uyguluyoruz ve NVIDIA Inspector'u kapatıyoruz.
  7. Sonra Steam kütüphanesinden Just Cause 2'yi bulup sonrasında sağ tıklıyoruz. Çalıştırma Seçeneklerini Ayarla kısmına geldikten sonra bir boşluk bırakıp, /dxadapter=0 yazıyoruz ve tamam diyerek pencereyi kapatıyoruz.
  8. Oyunu çalıştırıyoruz.
Alıntıdır. Sadece anlatım bozukluklarını ve imla hatalarını düzeltmeye çalıştım.
Edit: Sadece kodu girmeniz hiç bir işe yaramaz. Oyunu açar fakat 20 FPS'den yukarı alamazsınız. Yukarıdaki işlemleri eksiksiz uygulayın.

Tek tek bütün işlemleri yaptım ama buda işe yaramadı.

Başka bir önerisi olan yok mu?

Kardeşim bir çözüm bulabildin mi? Bulduysan bana da haber edermisin bendede aynı problem var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı