Çözüldü Kablosuz İnternetime Her Cihazımla Bağlanamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

M.CaN

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Kırşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar benim yaklaşık 6-7 senelik bir modemim var. Markası "BEC Technologies" zaten internet bağlandığında BEKO tarafından hediye edilmişti. İnternette FW versiyonlarını "Billion Modem" yazarak bulabiliyoruz. Kablolu olarak sadece annem kullandığı için kablosuz olarak dizüstü bilgisayarımla bağlanıyorum. Buraya kadar her şey normal. Ama anormallik şu; ablamın akıllı telefonu olan HTC Sensation XL yalnızca modemde şifreyi kaldırınca bağlanıyor, GM E-Tab ise görüyor ama hiç bağlanmıyor. Buna sonuç olarak ancak ve ancak "Connectify Hotspot" programını kullanıyorum ama nereye kadar ? Ancak bu programı açık bıraktığım sürece yani bilgisayarı açık bıraktığım sürece diğer cihazlar ile bağlanabiliyorum. Samsung Galaxy S3 telefonunu sipariş ettim ama, korktuğum şey şu; acaba telefonum gelince yine aynı şey mi olacak ? Modemi değiştirmem mi gerekecek ? Değiştirmem gerekirse hangi modemi önerirsiniz ? Önerirseniz uygun fiyatlı ve iyi bir modem bulmak istiyorum.

Ama anormallik şu; ablamın akıllı telefonu olan HTC Sensation XL yalnızca modemde şifreyi kaldırınca bağlanıyor,

Bende de böyle bir sorun oluyordu. Modemin WPA/WPA2 PSK olan şifresini WEP olarak yapınca telefonun WİFE' e bağlanacaktır.

Bende de böyle bir sorun oluyordu. Modemin WPA/WPA2 PSK olan şifresini WEP olarak yapınca telefonun WİFE' e bağlanacaktır.

Ablam İstanbul'da olduğundan dolayı telefon ile değil, tablet ile deneyeceğim, teşekkür ederim şimdiden.

Wep yaparsan kırılması çok kolay olur :)
Sensation XL'nin bağlanmaması garip. Belki mac filtresi konulmuştur.

Yok canım zaten burada kıracak zekaya sahip kimse yok merak etme :D

- - - Güncellendi - - -

Eee bu sefer WEP yapınca da bilgisayar bağlanamıyor ağın üzerinde çarpı işareti bulunuyor parolasını bile yazmaya gelmiyor kabul etmiyor. Nasıl halledeceğim ?

Bilgisayarın ayarlarına gir ve konulmuş şifreyi sil. Ağa sağ tıkla > Ağ ve Paylaşım merkezi > kablosuz ağları yönet de ve şifreyi ağı komple sil..

Bilgisayarın ayarlarına gir ve konulmuş şifreyi site. Ağa sağ tıkla > Ağ ve Paylaşım merkezi > kablosuz ağları yönet de ve şifreyi ağı komple sil..

Artık bilgisayar bağlanıyor ama tabletimden bağlantıyı yapamadım. Ayrıca WEP şifrelemesini yapınca harf de girmek zorunda kalıyorum yalnızca rakam koyma ihtimalim de yok mu ?

Ayrıca tabletimin yazılımı da tamamen android değil umarım ondan dolayı bağlanmıyordur ama telefonum gelince de aynı şeyin olacağından şüpheliyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artık bilgisayar bağlanıyor ama tabletimden bağlantıyı yapamadım. Ayrıca WEP şifrelemesini yapınca harf de girmek zorunda kalıyorum yalnızca rakam koyma ihtimalim de yok mu ?

Ayrıca tabletimin yazılımı da tamamen android değil umarım ondan dolayı bağlanmıyordur ama telefonum gelince de aynı şeyin olacağından şüpheliyim.

Ben yaptığımda 10 karakter istiyordu. İlk önce rakamları yazacaksın, sonra rakamları yazacaksın. Mesela; ben 7 rakam ve sonuna 3 harf yazmıştım.

Bildiğim kadarıyla sadece rakam koymaya çalışmıştım ama olmamıştı.

- - - Güncellendi - - -

Kim uğraşacak şifre kırmakla.

Ben yaptığımda 10 karakter istiyordu. İlk önce rakamları yazacaksın, sonra rakamları yazacaksın. Mesela; ben 7 rakam ve sonuna 3 harf yazmıştım.

Bildiğim kadarıyla sadece rakam koymaya çalışmıştım ama olmamıştı.

- - - Güncellendi - - -

Kim uğraşacak şifre kırmakla.

WEP ile bilgisayardan artık bağlanıyorum ama tabletim ile bağlanamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı