Çözüldü Kingston SUV400S37480GB SSD performansı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emre Aslan100

Hectopat
Merhabalar. Bugün SSD için birkaç test yaptım. Performans görsellerini aşağıya bıraktım. Pek bilmediğim için kendim yorum yapamadım. SSD'm sağlıklı bir şekilde çalışıyor mu?

Kullandığım SSD: Kingston SUV400S37480GB.

Dosya Ekleri

• ssd 1.png
    ssd 1.png
    11,4 KB · Görüntüleme: 39
  • ssd 2.png
    ssd 2.png
    26,8 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhabalar. Bugün SSD için birkaç test yaptım. Performans görsellerini aşağıya bıraktım. Pek bilmediğim için kendim yorum yapamadım. SSD'm sağlıklı bir şekilde çalışıyor mu?

Kullandığım SSD: Kingston SUV400S37480GB.
Neredeyse 2 yıldır aktif şekilde çalışıyor.
Neredeyse 30 TB simetrik okuma yazma yapmışsınız.
Durumu beklediğimden iyi, hızlarında da bir sıkıntı yok.
Güle güle kullanın, emektar iyi çıkmış. 🙃

Diske kaç TB veri yazdığınızı soruyor. 25TB veri yazmışsınız. Diskin okuma ve yazma hızı iyi.
4. Kısımda yani Q1T1 35.12 çıkmış bu az değil mi? SSD'nin ürün sitesine baktığımda sitede bu verileri veriyor.

Okuma hızı 500 - 599 MB/s
Yazma hızı 250 - 449 MB/s
Neredeyse 2 yıldır aktif şekilde çalışıyor.
Neredeyse 30 TB simetrik okuma yazma yapmışsınız.
Durumu beklediğimden iyi, hızlarında da bir sıkıntı yok.
Güle güle kullanın, emektar iyi çıkmış. 🙃
Güncelleme gerekir mi? Son zamanlarda PC'mi güncelleme fikrim var. Çok online oyun oynadığım için daha iyi bir SSD iyi olabilir diye düşünüyorum. Yoksa bu SSD beni 1 yıl daha götürür mü?

Az ama rastgele okuma hızı olduğu için normal. Arka planda bir program açık olmadan testi tekrar yaparsanız daha yüksek çıkacaktır.

Disk zaten vadettiği hızı veriyor. İlk iki satıra bakarsanız.
Test yaparken tüm programlar kapalıydı

Evet ilk 2 satırda problem yok ben diğer 2 satır için sormuştum aslında.

Diğer 2 satır çokta önemli değil. Diskiniz sağlıklı çalışıyor.
Bu soruyu sizede sorayım.

Güncelleme gerekir mi? Son zamanlarda PC'mi güncelleme fikrim var. Çok online oyun oynadığım için daha iyi bir SSD iyi olabilir diye düşünüyorum. Yoksa bu SSD beni 1 yıl daha götürür mü?

Geri
Yukarı