Çözüldü Küçültülecek alan miktarı 0 sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

umut984417

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Windows 8.1' de diski bölemiyorum. 390 GB boş yer var ancak birimi küçült seçeneğine tıkladığım zaman çıkan 0 mb' ı arttıramıyorum. Yapanbileceğim herhangi bir şey var mı? W10' a geçmek için Steam ve Origin oyunlarını yedeklemek istiyordum.

Ne yazarsam yazayım kabul etmiyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    18,7 KB · Görüntüleme: 1.097
Herhangi bir sorun gözükmüyor resimde, 390GB'lık bi alanı küçültmek için oradaki alana 390.000 yazmanız gerekiyor. Ayrıca disk yönetimi üzerinden değil de farklı yazılımlar ile deneyin.

Farklı yazılımların sorun çıkartabileceğini duymuştum. Bir daha zaman ayıramayacağım ağır oyunlar var. Hem savelerini hem de oyunun dosyalarını kaybetmek istemiyorum. Şu anlık bunu düzeltmenin herhangi bir yolu yok mudur acaba?

Sorunun ne olduğunu tam olarak anlamadık ki bir çözüm yolu sunmaya çalışalım?

Öncelikle amacım diski bölmek. Yani C' de 390 GB boş yer var. Bunun 250 GB'sini alıp D diskini oluşturmak istiyorum. Normalde boş olan kısmı resmini attığım yerde "888" yazan yere yazıp küçültebilmem gerekiyor. Küçülttükten sonra da D diskini oluşturacağım. Ancak küçültmeme izin vermiyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Kısacası o boşluğa ne yazarsam yazayım olmuyor.

Kullanabilen küçültme alanı boyutu 0 gözüküyor.

Evet. Bilgisayarda yavaşlama var bu yüzden de W10' a geçerken oyunları yedekleyip, format atmak istiyordum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı