Çözüldü Laptop Aniden Kapanma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Wiwexy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, elimde Samsung Ativbook 5 seri bilgisayarım var ve geçenlerde aniden kapandı. Açma tuşuna basınca sorunsuz açıldı ve kullanmaya devam ettim. Ortalama 30 dakika önce birden tekrar kapandı ve açma tuşuna bastım, fanlar çalışmaya başladı ama ekrana görüntü gelmedi. Ben de 4 GB olarak 2 adet RAM'lerden 1 tanesini söktüm ve tekrar açma tuşuna basarak açtım. Normal olarak açıldı ve sorunsuz kullandım. Daha sonra slot değiştirdim ve tekrar açtım ve sorunsuz kullandım. Ardından diğer RAM'i de aynı şekilde test ettim o da sorunsuz çalıştı 2 slot ile. Ama 2 RAM'i aynı anda takınca fanlar çalışıyor, görüntü gelmiyor. Tek tek takınca 2 slot ve RAM çalışıyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

NOT: Oyun oynamıyordum, sadece YouTube'da video izliyordum. Isınma durumu söz konusu değil, zaten ekstra alt kısımda fan mevcut. Açık olan uygulama Google Chrome idi, başka hiçbir şey açık degildi. Elektrik kesintisi vs olmadı, zaten batarya takılıydı.

RAM'ler orjinal üzerindeki RAM'dir yazmayı unutmuşum.

Düzenleme:
Sorunu anlamsız bir şekilde çözdüm. Şarj kablosunu çıkarttım, sadece batarya takılıyken açma düğmesine bastım ve açıldı. 2 RAM takılı iken bilgisayara sağ tıklayıp RAM'leri kontrol ettim, sorunsuz 8 GB tanıyor ve kullanıyorum. Şu an daha sonra şarj kablosunu taktım sorun olmadı. Açtım kapattım gene bir sorun yok. Sorun bu şekilde çözüldü ama bir anlam veremedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı