Çözüldü Laptop ısınması yazılımsal olarak nasıl azaltılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
2
Yer
Türk Telekom Arena
Daha fazla  
Yazılımsal olarak nasıl ısınmasını azaltabiliriz? Oyunlarda ani FPS Düşüşü yaşıyorum. Soğutucu kullanmama rağmen hala FPS düşüşü yaşıyorum. Fiziksel olarak yapmaya pek sıcak bakmıyorum.

Undervolt yaparak.

Çözüm
Yazılımsal olarak nasıl ısınmasını azaltabiliriz? Oyunlarda ani FPS düşüşü yaşıyorum. Soğutucu kullanmama rağmen hala FPS düşüşü yaşıyorum. Fiziksel olarak yapmaya pek sıcak bakmıyorum.

Undevolt ile ilgili sorunuz olursa konuma yazabilirsiniz beni etiketleyerek ya da buradan etiketleyip yazabilirsiniz. Yardımcı olurum iyi günler.

Undevolt ile ilgili sorunuzz olursa konuma yazabilirsiniz beni etiketleyerek ya da buradan etiketleyip yazabilirsiniz. Yardımcı olurum iyi günler.

Undevolt ile ilgili sorunuz olursa konuma yazabilirsiniz beni etiketleyerek ya da buradan etiketleyip yazabilirsiniz. Yardımcı olurum iyi günler.
i3 7100U işlemciye ne gibi undervolt öneriyorsunuz?

Nasıl diyeyim, Fortnite'da en fazla 93 Derece'yi gördü. -100 olur mu?

İlk olarak -100 vereceksiniz. Ardından test çalışırken -5 -5 indireceksiniz yavaş yavaş. Ben mesela stabil değeri -155 buldum. Sizde bu -135 olabilir herkeste farklıdır. Mavi ekran alana kadar deneyin -5 -5 indirip. Mavi ekran aldığınız zaman ondan önceki voltaja çekin. Örnek -135 mavi ekran aldıysanız -130 yapın direk eğer -130 mavi ekran almazsanız demek ki stabil değeri-130.

Bütün bunları yaparken Prime95 testi çalışmalıdır.

İlk olarak -100 vereceksiniz. Ardından test çalışırken -5 -5 indireceksiniz yavaş yavaş. Ben mesela stabil değeri -155 buldum. Sizde bu -135 olabilir herkeste farklıdır. Mavi ekran alana kadar deneyin -5 -5 indirip. Mavi ekran aldığınız zaman ondan önceki voltaja çekin. Örnek -135 mavi ekran aldıysanız -130 yapın direk eğer -130 mavi ekran almazsanız demek ki stabil değeri-130.

Bütün bunları yaparken Prime95 testi çalışmalıdır.
100.6 Kullanıyorum. Mavi ekran yok.

Geri
Yukarı