Çözüldü League of Legends'de birisine küfür ettim dava açar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

OZMENPOWER

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar, bugün LOL'de yeni gelen urf içinde yaşadığım olayı anlatmak isityorum. Oyuna girerken matriv25 adlı kişi yasuo aldı ve LOL oynayanlar urf da yasuonun ne kadar işe yaramadıgını biliyorsunuzdur. Ben de amumu almıştım. Soloda akaliyle oynuyordum ve amumuyu ilk defa oynuyordum, skillerini yeni öğrenmiştim. Akali bana sövmeye başladı akaliye bir şey sataşmadan bota ilerledim bottada fizz ve xerath vardı bota geldiğimde xerathda soloya geçti fizzle ile beraber harika oynuyoruz kimse bir şey demiyor. Kule aldıktan sonra Tab'a bastım yasuo dakika 15'de daha ilk itemi bitirmiş bu da hayalet dansçı
Çok sinir oldum dedim ki yasuoya hayalet dansçı yerine statik alınır dedim neden yasuo aldıgını şimdi anladım dedim bronz 3 müşsün dedim, ekle dedim vs atalım dedim, telefon numaranı ver dedim, ben de numaram özel numara vermem dedim. Korkma dedi oyun sonu geldi yenildik çok sinirlendim. Yasuonun bu tutumuna benden numaramı yaşadığım şehri, adımı soyadımı istedi. Neden istediğini anlamadım. Mafya falan sandım. Oyunda da demiştim neden isitosun mafya mısın diye sonra mesleğini namını ne yaptıgını ne yapmadıgını bilmediğim isimler verdi. Ben de bunlara küfür ettim. Umrumda olmadı açıkçası. Sonra bunlar avukat falan dedi, sana dava falan açacağım dedi. Ben de tamam kanka falan dedim, engelledi. Sizde korkutmak için mi demiş yoksa cidden dava açabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka ben de yaşamıştım dava yedim 800 TL para cezası aldım.(!)
Şaka bir yana kim bir oyun uğruna dava açar ki? Seni korkutmak istemiş ve başarılı olmuş :D
Sen de bir daha küfür etmemeye özen göster reis. Bir oyun için küfür etmen doğru bir şey değil. Adam kötü oynayabilir. Her el iyi oynayacak diye bir şey yok. Adam küfür ettiyse veya bilerek beslediyse (kötü geçen bir maç değil, bilinçli olarak beslemek diyoruz sonuçta.) raporla.

Öncelikle anlattıklarından hiçbir şey anlamadım 😂 Ama muhtemelen korkutmak için demiştir. Bildiğim kadarıyla o oyun küfür kıyamet içinde geçiyor hiç mahkemeye verileni görmedim 🙂

Evet açacak ve o bir mafya. Kapındalar anı hareket edersen deşerler. Avukat benim, adına soruşturma başlatıldı.
Seni tanımayan anonim biri nasıl dava açar ki?

Ergen benmerkezciliği. Dava için dilekçe verebilmek dava açabilmek demek değildir. Yargı sizi şeyine takmaz bile. Kaybeden taraf masrafları öder. Abidik gubidik küfürler için dava kabul edilmez. Hak edene küfür edilir. Hiçbir şey de yapamaz. Küfür edilen araç kişisel değilse kişilik haklarına saldırıya girmiyor. Sadece platform içinde disiplin uygulanabilir. O platformun mesajlaşma özelliği üzerinden söylenen hiçbir şeyin geçerliliği yok. Kanıt olamaz. Ancak Twitter gibi doğrudan kişinin hesabına kendi hesabınızla küfür etmek başkadır. Bu kişilik haklarının ihlali olabilir ve çok kolay dava açılır. Kişiye telefon etmek telefonuna küfür göndermekten farksız. Ancak bunun dışında ortak mesajlaşma alanlarında söylenen hiçbir söz sıkıntı çıkarmaz.

Hapis cezası alırsın sadece ama ben sana temiz iç çamaşırı getiririm merak etme. (!)
Edit: Meraktan matriv25 oyuncuyu ekleyim dedim ama böyle biri yok diyor.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı