Çözüldü Linux kurulumundan sonra oluşan hata

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

M540

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar modeli: Casper Nirvana F serisi.
USB'ye Linux kurmak için bazı adımlar uyguladım fakat yanlış adımları uygulamışım sanırım. Bilgisayardaki ana SSD'ye Debian denilen başlatıcıyı kurmuş. Bilgisayarı her yeniden başlattığımda ESC tuşuna basıp Windows'un kurulu olduğu yeri seçmem gerekiyor. Değiştirmeyi denedim lakin enter tuşuna bastığımda herhangi bir tepki almıyorum Boot ayarlama menüsünde. Ne yapmam gerekiyor?

IMG_20201204_124444.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dediğimi yaparsanız olması gerekiyor. " - " tuşuna bastığınızda seçenek bir aşağı iniyor, diğeri de bir yukarı çıkıyor. Windows'unuz ilk öncelikli olarak açılıyor bu sayede. BIOS tuşlarınızda bir farklılık varsa bilmiyorum kahin değilim maalesef biraz daha bilgi verin.
Dediğimi yaparsanız olması gerekiyor. " - " tuşuna bastığınızda seçenek bir aşağı iniyor, diğeri de bir yukarı çıkıyor. Windows'unuz ilk öncelikli olarak açılıyor bu sayede. BIOS tuşlarınızda bir farklılık varsa bilmiyorum kahin değilim maalesef biraz daha bilgi verin.

Çözüm
Dediğimi yaparsanız olması gerekiyor. " - " Tuşuna bastığınızda seçenek bir aşağı iniyor, diğeri de bir yukarı çıkıyor. Windows'unuz ilk öncelikli olarak açılıyor bu sayede. BIOS tuşlarınızda bir farklılık varsa bilmiyorum kahin değilim maalesef biraz daha bilgi verin.

Çok teşekkürler işe yaradı.

Debian kurulu mu, kuruluysa Debian içinde grubu güncelleyin, her iki sistem gruba gelir.

Wi-Fi ağına bağlanamadığım için Debian kurulumunu atladım. Sorun bu yüzden kaynaklanıyor demek ki. Peki nasıl kurabilirim? Linux'u en baştan kurar gibi yaparsam Debian kurulumu gerçekleşir mi? Ek olarak Linux'u taşınabilir SSD'ye kurmak istiyorum. Farklı bir USB üzerinden SSD'ye yüklemeye çalışıyorum. Doğru kurulum bu mudur?

Yeni konular

Geri
Yukarı