Çözüldü Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Çözüm
1) Aşağıdaki rehberi uygulayın ve sonuçları paylaşın.

2) İnternetten DDU yazılımını ve aşağıdaki driverı indirin. Hepsi indirilince DDU'dan ses kartını seçip onun altından da Realtek (WIP) seçeceksiniz. Daha sonra işlemi başlatacaksınız. Bilgisayar kapandıktan sonra bilgisayarın internet bağlantısını kesip bu size verdiğim linkteki driverı kuracaksınız.
1) MSI Afterburner kaldırın.

2) BIOS güncelleyin. F50 sürümü kullanıyorsunuz fakat en güncel sürüm F51 sürümü. Bu F51 sürümünü aşağıdaki linke tıklayıp indirirsiniz. Sonra da klasik bildiğimiz şekilde BIOS'u güncellersiniz.
Link: https://download.gigabyte.com/FileList/BIOS/mb_bios_b450m-s2h_f51.zip

3) CMD'yi yönetici olarak başlatıp sırasıyla ve biri bitince diğerine geçecek şekilde aşağıdaki komutları uygulayın ve sonuçları paylaşın.
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

2) BIOS güncelleyin. F50 sürümü kullanıyorsunuz fakat en güncel sürüm F51 sürümü. Bu F51 sürümünü aşağıdaki linke tıklayıp indirirsiniz. Sonra da klasik bildiğimiz şekilde BIOS'u güncellersiniz.

3) CMD'yi yönetici olarak başlatıp sırasıyla ve biri bitince diğerine geçecek şekilde aşağıdaki komutları uygulayın ve sonuçları paylaşın.

Bu da yenisi önerileriniz uyguluyorum peki işemlerden sonradan MSI Afterburner tekrar kullanabiliri miyim?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    41,3 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Bu minidump dosyasında da sorunlar neredeyse aynı. Ek olarak aşağıdaki sürücüyü de indirip kurun. Daha başka sorun kalmayacaktır. Umarım sorununuz çözülmüştür. Bu arada uzun bir süre sonra bir daha mavi ekran alırsanız başka bir konu açıp beni etiketleyebilirsiniz. İndirmeniz gereken driver için aşağıdaki linke tıklayabilirsin.

NOT: Tüm işlemler bittikten sonra MSI Afterburner uygulamasını tekrar yükleyebilirsiniz.

Bu minidump dosyasında da sorunlar neredeyse aynı. Ek olarak aşağıdaki sürücüyü de indirip kurun. Daha başka sorun kalmayacaktır. Umarım sorununuz çözülmüştür. Bu arada uzun bir süre sonra bir daha mavi ekran alırsanız başka bir konu açıp beni etiketleyebilirsiniz. İndirmeniz gereken driver için aşağıdaki linke tıklayabilirsin.

Not: Tüm işlemler bittikten sonra MSI Afterburner uygulamasını tekrar yükleyebilirsiniz.

Sorunun donanımsal oma ihmali nedir? Bir de donanımsal olarak söyle bir sorun yaşadım bilgisayarın montajını yaparken aldığım kasanınm içinden çıkan fan çoklayıcı kablonun 4 soketinden bir tanesinin çalışmadığını tespit ettim o sokete taktığım fan çalışmıyordu ayriyeten 3 tane RCB fan almıştım fanın kutusundan çıkan 3 soket 4 pimli kabloyu anakarta bağladığım 4 soketinden 3'ü çalışan kablonun sağlam soketlerinden birine bağlayıp fanların üçünü montajını ona diğer geriye kalan 2 fanımıda anakarta soketine direkt bağlı olan tek soketi bozuk olan kabloyada bağladım bu konunun ne kadar sağlıklı olduğu hakkında süphelerim var :)

Yeni konular

Geri
Yukarı