Çözüldü MSI CX640 macOS kurulum sonrası açılmama sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MelihTMF

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar MSI CX640 laptopa Mojave yüklemeye çalışıyorum kullandığım imaj sizin ama bir türlü default Config dışında kuramıyorum default Config ile kurdum Intel 3000 yaması yaptım ancak şimdi sistem açılmıyor Wi-Fi kartı destekli AR9285 Wi-Fi kartı var ama bir türlü tanıtamadım onu ses gelmiyor ve çözünürlük çok düşük tabii bunlar sonra yapcağım şeyler şu an için sistemi açamıyorum Config ismini değiştirdim Config yaptım falan ama nafile beraber halledelim lütfen şu sorunları çözüm önerilerinizi bekliyorum bazen her yeri geçiyorum en sonda smcreadkey error msld veriyor. Ayrıca slide=0 komutu yazmadan asla end randomseed kısmını geçemiyorum.
İşlemci: i5 2410M.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• 9160C342-6F91-45D5-8205-F8A42EBA0558.jpeg
    9160C342-6F91-45D5-8205-F8A42EBA0558.jpeg
    1,5 MB · Görüntüleme: 39
Bu hata ilk kez kurarken mi yoksa kurulum sonrası diski seçtikden sonra ki boot'da mı oluyor?
BIOS ayarlarınızdan emin misiniz?
Sistem bilgilerinizi madde şeklinde sıralayarak detaylandırın.

Bu hata ilk kez kurarken mi yoksa kurulum sonrası diski seçtikden sonra ki boot'da mı oluyor?
Hocam kurdum sonra dili yanlış seçmiştim onu Türkçe yapıp yeniden başlattım. Configi değiştirmedim, açabildiğim config ile başlatmaya çalıştım. Bir de slide=0 komutunu yazdım ama burada takılıyor her seferinde. Şimdi kurulmuyor da, anlamadım ben 1 saat içinde ne değişti. Yani kuruldu ama boot ederken böyle oluyor ve evet BIOS ayarlarından eminim. Ayrıca fotoğraf da çekememişim ama Unsupported CPU ve PCH yazıyor. Ama öyle olsa daha önce kurulmazdı?
Sistem:
  • i5 2410M CPU
  • Intel HD Graphics 3000
  • Ethernetin tam ismini bilmiyorum ama Mojave ile %100 uyumlu, direkt tanıdı. Default configte bile girebildim internete.
  • Kablosuz Atheros AC9285 bu da Sosyal'de okuduğum listeye göre Mojave ile uyumlu.
  • Hitachi HDD var bir de.
Hocam bir yardımcı olursanız sevinirim. Bir yol bulabildiniz mi acaba? Bilgisayar öyle kaldı dün geceden beri.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB/EFI/Clover içerisindeki configleri sil ve configi kullan. Yazım kurallarına dikkat et.
config

Sistem eski, kullandığın HDD büyük ihtimalle MBR türündedir. Eğer MBR ise, GPT uyumlu imajı indirdiysen kurulum sonrası sorun yaşayabiliyor olabilirsin. GPT'ye çevirmen gerekirse, diskindeki önemli verileri yedekle.

USB/EFI/Clover içerisindeki Config'leri sil ve Config'i kullan. Yazım kurallarına dikkat et.
config

Sistem eski, kullandığın HDD büyük ihtimalle MBR türündedir. Eğer MBR ise, GPT uyumlu imajı indirdiysen kurulum sonrası sorun yaşayabiliyor olabilirsin. GPT'ye çevirmen gerekirse, diskindeki önemli verileri yedekle.

Kusura bakmayın sabahtan beri aynı şeyle uğraşınca insan şaşıyor. Sistemi bir şekilde öyle böyle deneme yanılma ile kurdum. HDD üzerinden Boot edebiliyorum ama Wi-Fi, ses, ekran kartı HD 3000 çalışmıyor, nasıl onları yükleyebilirim?

Hatayı biraz uzaktan çekin. HD 3000 için Mojave ve altı daha uygun.

Üstad sistemi default Config ile kurmayı başardım HDD üzerinden de başlatabiliyorum ama ekran çözünürlüğü, ses ve Wi-Fi ile ilgili problemleri aşamıyorum. Parçalar uyumlu araştırdım ama olmuyor. Bir de slide=0 yazmadan randomseed yazısını asla geçmiyor. Boot ederken sıkıntı oluyor, hep uğraşıyorum.

Hatayı biraz uzaktan çekin. HD 3000 için Mojave ve altı daha uygun.

Hocam şimdi diyeceksiniz Windows ile devam edin diye ama, telefonu iPhone sürekli video çekimleri yapan birinin bilgisayarı bu IPhone'dan kolay aktarayım iMovie üzerinden edit yapayım sadece film, dizi ve videoları sıkıntısız ödevlerimi falan yapayım yeter diyor. HD 3000'e Windows 10 ve Windows 8.1 kurulmuyor 7'nin mobilitesi çok çok az, ondan macOS kurmaya çalışıyorum.

Kusura bakmayın sabahtan beri aynı şeyle uğraşınca insan şaşıyor. Sistemi bir şekilde öyle böyle deneme yanılma ile kurdum. HDD üzerinden Boot edebiliyorum ama Wi-Fi, ses, ekran kartı HD 3000 çalışmıyor, nasıl onları yükleyebilirim?
Yanıtımı okumadın mı? Config hazırladım sistemin için, configi deneyecek misin acaba? Disk türüne bakacak mısın?

Geri
Yukarı