Çözüldü MSI GE60 macOS Sierra Kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gmerador

Hectopat
Daha fazla  
macOS Sierra kurulumu yaptık. MSI GE60 modeli laptopum. Intel Core i7 vee Nvidia GTX ekran kartı var.
Driver sorunu yaşıyorum. Ses kartı, Wifi ve LAN kartı driverlarını kuramadım. Clover configurator ile kayıt edilen bir kod save yapılsa bile tekrar açtığımızda programı yapılan değişiklikler kayıt olmuyor. Bununla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu macOS'larda dahili Wi-Fi çalışmıyor. Harici Wi-Fi adaptörü ile çalışıyor genelde.

macOS sürümünüz nedir? Biraz daha detay vermelisiniz.

Merhaba. Bu arada Killer 2000 ethernet kartı kullanıyorum. Kext buldum yukarıda düzenleme yapacağım. Ses, Wifi ve kamera kaldı. Yukarıda vermiş olduğunuz sürücüyü henüz indiremedim. maestra sorunsuz bir şekilde yüklenir ise onuda kurulum rehberine yüklerim. Teşekkürler yardımlarınız için.

MSI GE60 ÖZELLİKLER
İŞLEMCİ TÜRÜIntel Core i7
İŞLEMCİIntel Core i7 3630QM - 2.4 GHz (Turbo Boost Teknolojisi İle Max 3.4 GHz) 6 MB Önbellek
RAM16 GB DDR3 1600 MHz
HARDDİSK KAPASİTESİ750 GB SSD 1 TB HDD
İŞLETİM SİSTEMİMAC OS SIERRA 10.12.0
EKRAN KARTINVIDIA GeForce GTX 660M 2GB GDDR5
OPTİK SÜRÜCÜDVD Super Multi
EKRAN BOYUTU15.6" Full HD LED Ekran (1920 X 1080)
SES ÇIKIŞIStereo
[TBODY] [/TBODY]
WEBCAM
WEBCAMVar
[TBODY] [/TBODY]
NETWORK
RJ45-ETHERNETGigabit Ethernet
WIRELESS LAN802.11 b/g/n
BLUETOOTHBluetooth 4.0
[TBODY] [/TBODY]
ÖLÇÜLER VE AĞIRLIK
DERİNLİK392 mm
YÜKSEKLİK32 mm
GENİŞLİK248 mm
AĞIRLIK2.5 Kg
[TBODY] [/TBODY]
ARAYÜZLER
USB (2.0)2
USB (3.0)2
HDMI1
VGA1
KART OKUYUCU1
KULAKLIK ÇIKIŞI1
[TBODY] [/TBODY]
Ses kartı için : VoodooHDA
Wi-Fi çalışmıyor.
Lan içinse Multibeast'de ki sürücüyü kullan.
Ses çalıştı fakat mikrofon girişi çıkış gibi görüyor, yani konuşacağımız yerden ses çıkmaya başladı. O yüzden ses az ve yankılı

Lan: AtherosE2000Ethernet.kext ile çözükdü.
Ses: VoodooHDA
Kamera: Fn+ F6 ile Recep abinin açtığı konu ile çözüldü.
Wifi: Wifi kartı öneriniz varsa yazın lütfen.
Ekran Kartı: Çözülmedi.

Wifi için Asus n10 alabilirsin. Ekran kartı için USB içerisindeki HD 4000 için olan Config dosyası ile dene.
Benim ekran kartlarım Intel HD Grephics 4600 ve Nvidia GeForce GTX 765M. Elinizde link varsa lütfen paylaşın arkadaşlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı